Autor Zpráva
Matrinne
Profil
Zdravím,
nedávno jsem se rozhodl, že to s tim psaním webu zkusím. Začal jsem zakladním kurzem který je na stránkách, poté jsem si četl html a tak. Začátky o struktuře stránky zvládám, ale poté jsem se nějak zasekl. O html je mnoho článků, a já moc nevím, jestli po základním kurzu mám se dívat na tabulky, pozadí a nebo třeba tohle vynechat a jit rovnou třeba na CSS styly. Proto jsem se chtěl zeptat, jestli existuje někde rada, jak jednotlivé stránky dělat po sobě.
Děkuji
Martin
panther
Profil
Matrinne:
nelze něco vynechat, zvládat bys měl všechno.

- pozadí (background, mmch. vlastnost CSS) použiješ prakticky na každém webu, nikde není holá bílá stránka
- tabulky: na stavbu layoutu se již nepoužívají, na tabulková data (křížová závislá) je to jediný správný nástroj. Takže ano, tabulky bys měl také zvládat
- CSS: totéž, co pro pozadí - stránek, které jsou bílé s černým Timesem o velikosti 16px (+-, může se lišit dle prohlížeče a OS) moc není, o žádné nevím. Ani bez CSS se nedá nic slušného vytvořit.

HTML a CSS jsou každé něco jiného, avšak jeden bez druhého nedají ani ránu.

Všechno chce čas, nečekej, že v následujících měsících vytvoříš něco smysluplného. Ale pokud tě těžké začátky neodradí, pak třeba něco spíchnout dokážeš. Až budeš zvládat základy, vřele doporučuji studovat zdrojové kódy věhlasnějších kolegů z branže (českých či zahraničních), tam pak vykoukáš „fíčury“ a pokročilé techniky, o kterých se nikde moc nepíše (studovat můžeš klidně hned, na ty příklady z „vyšší dívčí“ máš čas minimálně rok).


Abyhc to nějak shrnul. Jelikož budeš pravděpodobně chtít vidět nějaké výsledky a nemá cenu biflovat HTML značky a atributy jen teoreticky bez špetky praxe (která je bez CSS téměř nemožná), mísil bych dohromady od začátku HTML a CSS (základní HTML značky a CSS vlastnosti), průběžně s přibývajícími praktickými problémy pak budeš objevovat další tagy a další CSS vlastnosti (s tím základem, co teď budeš mít, toho moc neuděláš, ale budeš hledat řešení konkrétních problémů, což bývá i závavnější).
Matrinne
Profil
Takže myslíš, že nejlepší bude si pročíst postupně stránky o HTML a CSS a zkusit vytvořit nějakou jednoduchou stránku? Pak mužu postupně zkusit přijit na to, jak ty stránky vylepšit, co jinyho změnit nebo přidat. A mam zkusit něco dalšího krom html a css nebo bych si to tim jenom zbytecně komplikoval?
panther
Profil
Matrinne:
každému vyhovuje něco jiného. Každopádně biflovat teorii bez praktického zkoušení nelze, učit se prakticky HTML nebo CSS (jedno bez druhého) také ne. Je to vzájemný propletenec, jedna část (HTML) určuje obsah, druhá (CSS) jeho vzhled.

A mam zkusit něco dalšího krom html a css nebo bych si to tim jenom zbytecně komplikoval?
ne, zůstaň pouze u tohoto.

Ani do budoucna není nezbytné cokoliv přidávat - téměř každý, kdo „umí“ všechno, neumí dohromady pořádně nic. Opravdu dobrých HTML kodérů je strašně málo (v poměru k např. PHP programátorům), HTML/PHP/JS patlalů a lepičů jsou mraky. Pokud by ses chtěl někdy v budoucnu (za několik let) někde uchytit v oboru, budeš mít vce šancí, když budeš umět jedno pořádně, než od každého trochu a dohromady nic. Ale to jsme v poměrně daleké budoucnosti.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0