Autor Zpráva
Terka
Profil *
Ahoj všichni, mám jednoduché webovky pro obchod mých rodičů, které aktualizuji tak, že přepíšu zdrojový kód, ten uložím jako .html a pak to nahraju na web. Teď se mi ale sám od sebe aktualizoval explorer 9 a celé se to pod F12 změnilo - přepsala jsem tam ten kód, uložila, nahrála, ale stránky jsou čínsky či co:o(( Mohl by mi prosím někdo poradit, co mám dělat?
Davex
Profil
V jakém editoru zdrojový kód upravuješ?

Nejrychlejší náprava bude asi obnovením stránek ze zálohy a příčina tohoto stavu se může hledat potom.
Terka
Profil *
kód přepisuju v poznámkovém bloku. Můj problém je v tom, že záloha je značně neaktuální a nemůžu v ní nic upravit, aby se mi to nepřepsalo do čínštiny:o(
peta
Profil
Predtim, nez upravis stranku je dobre si udelat zalohu. Ja to treba resim jako kopii s priponou 1,2,3,4... stranka.html -> stranka.1, stranka.2 ...
Podle zdrojoveho kodu to vypada na utf-16. Nekdo poskodil par znaku a ted si mysli, ze je to cinsky. Kazdy program, ktery mi to otevrel jako UTF-16 to zobrazil cinsky. A nejde s tim nic delat. Kdyz to otevru jako text, tak text tam je ob jeden znak, jen mi nezobrazi spravne diakritiku. Takze by se musela spravit diakritika a odmazat ty mezery navic.
Kazdopadne pro dalsi stranky doporucuji prejit na UTF-8. Tam aspon nemas pridane mezery navic.
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/terka-web/ll.htm
Davex
Profil
Terka:
kód přepisuju v poznámkovém bloku.
Při ukládání souboru bys měla změnit kódování na ANSI (přes nabídku Soubor » Uložit jako...), protože v souborech máš uvedeno kódování windows-1250.

záloha je značně neaktuální
V nejhorším si můžeš stáhnout původní podobu stránky z cache Googlu, ale musíš rychle, než si jí znova stáhne.
Terka
Profil *
Davex - moc děkuji, ten odkaz mi pomohl :o)

peta - zkusím to

hezký večer

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0