Autor Zpráva
Malag
Profil *
Zdravím,

rád bych se zeptal na nějakou vhodnou literaturu, která by byla určena pro začátečníky. HTML jsem už dělal, ovšem je to pár let zpět a chtělo by to hodně oživit. Ideální nějakou literaturu, která hned od začátku kombinuje s CSS. Aktuálně mám jeden cíl, a to udělat (ideálně komplet sám) web pro prezentaci fotografická tvorby.

Vzhledem k časové náročnosti školy a projektu v C# bych byl opravdu velmi vděčný za nějakou dobře cílenou knihu/sérii článku ...

Snad to není nemožné :)

Díky
honzaP
Profil *
Zkus www.jakpsatweb.cz. máš to tam všechno a přesně. Samotná literatura je nanic. Tady máš i příklady. Taky začínám, ale nikdy bych si kvůli tomu nekoupil jedinou knihu. To až později, když budu vědět, že to snažení k něčemu bude. A hlavně. Navštiv weby, které se Ti líbí a studuj jejich zdrojáky. Hodně napoví. Pak si v tichu domova zkus něco podobného a výsledek si zobrazuj v několika prohlížečích, ideálně IE, Firefox, Chrome a Opera. Až Ti to bude fungovat všude zhrba stejně, pak máš (možná) hotovo a přes nějakou srandu v Total Comanderu to můžeš publikovat. Můj postup: 1. Určím si, co chci udělat. 2. Napíšu obsah a shromáždím všechny obrázky a odkazy. 3. Zvolím způsob presentace a začnu psát CSS a skripty. 4. Skládám dohromady jednotlivé části, zjišťuji jak to bude vypadat a co se ve kterém prohlížeči zobrazí a jak. 5. Až jsem s tím spokojen, publikuji. Já jsem se zatím dostal k bodu 4. Až budu s výsledkem spokojen...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0