Autor Zpráva
Honza H.
Profil *
Prosím oradu, jak vložit do html skrytá "hesla" - klíčová slova (meta tagy), která pomohou vyhledávacím službám najít konkrétní web.
Četl jsem o nich v nabídce profesionální firmy, která se zabívá komerční tvorbou stránek. Díky za radu Honza
habendorf
http://www.jakpsatweb.cz/roboti.htm#indexovani
VitaZ
Viz předcházející odkaz a ještě http://www.jakpsatweb.cz/meta_tagy.htm
No a ta klíčová slova bys měl mít samozřejmě v obsahu stránek. Nejen v běžném textu, ale i v nadpisech, titulku atd...
Slova v obsahu jsou pro vyhledavače mnohem důležitější než metatagy!
llook
Jestli je to ta firma, kterou jsem našel na Jyxu na "skrytá hesla", tak mám dojem, že sami webdesignu moc nerozumí.
Myslím, že skrytými hesly myslí meta keywords. To se do HTML vkládá mezi <head> a </head>, takhle:
<head>
<meta name="keywords" content="slovo,jiné slovo">
</head>

Ale je to k ničemu. Vyhledávače to nezajímá.
Honza H.
Profil *
Do oné tajenmé firmy jsi se nestrefil. Nechci tady publikovat odkazy na komerční firmy. Nepřipadá mi to fér vůči všem ochotným, kteří na tomto fóru publikují. Napsal jsem to podle první reakce na můj dotaz. Dělám web o rybářích - muškařích a nacpal jsem to pouze do kódu úvodní stránky asi takhle :
<head>
.....
<title>Muškaři</title>
<title>LRU muška</title>
<title>Muškaření</title>
<title>Rybaření</title>
<title>Rybáři</title>
<meta name="description" content="Informace o rybaření, muškaření, muškařích, LRU muška,Zábřežský lipan, Zábřežská vážka">
<meta name="keywords" content="muškaření,muškaři,LRU,muška,rybaření,rybáři" lang="cs">
.....
<head>

Akorát nevím, jestli hesla za <title> musím psát vždy samostatně,
nebo by šlo do jednoho řádku jako u <meta name="keywords" content="muškaření,muškaři,LRU,muška,rybaření,rybáři" lang="cs">

P.S. Jak se do fóra vkládá HTML kód, aby nevydadal tak hloupě jako teď u mě ?????

V každým případě DÍÍÍÍÍÍK za radu
Honza

( Zařval jsem si záměrně a v dobrém úmyslu, protože každá dobrá rada pro začátečníka je velký skok vpřed )
llook
Několik titulků (<title></title>) je podle mě k ničemu. Titulek může být na stránce jenom jeden. Prohlížeče docela dost zajímá obsah titulku.
Pokud tě zajímá, jak to dělá ta tajemná firma, není nic jednoduššího, než se podívat do zdrojáku jejich referencí.
Základní pravidlo SEO (tak se říká optimalizaci pro vyhledávače) je, že vyhledávače mají rádi to co uživatel (protože se snaží sloužit uživateli).
Takže třeba vhodně zvolené titulky a nadpisy - lepší je titulek "Muškaření a rybaření" než třeba ".:: Vítáme vás na stránce o muškaření a rybaření ::.", jak pro uživatele, tak pro vyhledávač.
Pokud se chceš o SEO dovědět víc, tak teď o tom na Intervalu začal vycházet seriál o SEO (dnes vyšel druhý díl, ale rýsuje se to dobře). Také vycházel nějaký kurz na Lupě, ale tam se občas objevily solidní nesmysly.
Honza H.
Profil *
K tvorbě webu používám FrontPage 2003 a název stránky ( titulek ) je součástí šablony. V html kódu se mi vůbec nezobrazuje. Proto jsem napsal několik klíčových slov <title>????</title> v dobré víře, že vyhledávače budou mít víc informací o obsahu stránky. Docela jsi mě zblbnul, jak to řešit. Jako hlavní titulek stránky mám Muškaři Zábřeh, který ale v kódu není zobrazen, proto jsem tam plácnul několik hesel jako <title>????</title> ( viz. předešlá odpověď ) Jak z toho ven? Smazat nebo nesmazat ???? A pokud nemazat, je možné je dát do jednoho řádku ? ( To už tady dnes jednou bylo ) Seriál o SEO ja zajímavý, ale chce to troch času na přečtení a pochopení.
Yuhů
více titulků - smazat
klíčová slova - dát do stránky jako normální text
není jiná cesta.
Honza H.
Profil *
Dík za ujasnění . Když se na to podívám selským rozumem a ne jako na programování, tak to vlastně logický. Je blbost, aby se jedna věc jmenovala několikrát a ještě ktomu různě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.