Autor Zpráva
ddoommiinnii
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit se zásadním problémem. Tvořím web (mezinárodní multiherní portál) a chci ho utvořit jak v anglickém jazyce, tak i v jazyce českém. Chci aby tam byla nabídka výběru jazyka, třebas formou "Změna jazyka" a tam výběr jestli anglicky či česky. Studuji angličtinu už 13 let, takže to mi problém dělat nebude. Spíše jen potřebuji poradit jak na to. Nikde jinde jsem na to nenašel radu. Takže doufám, že tady by mi někdo s tím mohl poradit. ;)

Předem díky za užitečné rady.
candies
Profil *
ddoommiinnii:
četl jsem o funkci gettext(), zkráceně _(), ale neřeknu ti blíže vo co gou :) zkus googlit
Mároš
Profil
Pokud seš na začátku, doporučuju použít Nette Framework :) Překlady jsou pak jednoduchý pomocí Translation panelu.
ddoommiinnii
Profil
No nejdříve jsem uvažoval o tom, že bych udělal celý web v češtine (všechny menu, diskuze, texty, atd..) a pak, že bych to samé pouze přepsal do angličtiny a přehazoval bych to tam odkazem na změnu jazyka. Nevím jestli je to jednodušší než jedna z vašich rad, ale zkusil bych to. Ale spíše se kouknu na ten Nette Framework, alespoň to s tím zkusím ;) Díky za rady..



Jestli by měl však někdo jiný lepší radu, tak ať neváhá a sdělí jí ;) Byl bych za to vděčný :)
voltik12
Profil *
Já tento problém řeším tak že si udělám php soubory cs.php a en.php a v obou souborech mam pole $lang. do tohoto pole ukládám veškeré texty které budu chtít přeložit. Pak na stránce jednoduše dám <?php echo $lang["klicove_slovo"]; ?>. Na zacatku stranky se podle adresy rozhodnu jestli vlozit soubor cs.php nebo en.php.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0