Autor Zpráva
mayo505
Profil
Rozhodol som sa, že sa budem učiť programovanie webu z tejto stranky (www.jakpsatweb.cz) . Mal by som ale otazku ze ked sa naučím celý tutoriál HTML ktorý je na tejto stranke, bude mi to stacit to znamená či mi do budúcnosti žiadne iné tagy nebude treba vediet alebo toto je len taky zaciatok a budem sa potom musiet učiť aj z iných stránok? Tú istú otázku by som mal aj o CSS a JavaScripte

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Moje schopnosti“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
janbarasek
Profil
stačit ti to ještě pár let bude. Oni se základy defacto asi nikdy nezmění (i když nikdo neví).
Do budoucna bude trend HTML5, což budou vlastně nové značky a ty staré budou fungovat také.
I dneska vlastně lze normálně otevřít stránky, co vznikly někdy na přelomu století.

Až se naučíš html do stavu, když budeš umět vytvořit jednoduchou stránku přesně jak si představuješ, tak jistě budeš chtít udělat nějaké funkce. Na to ti tu asi každý poradí PHP nebo ASP. Já osobně preferuji to první.

CSS je důležité, ale jak kdy. Nevím jestli bych to mohl označit za plnohodnotný jazyk, je to spíše zápis toho, jak bude stránka vypadat. To asi není přesné, no: Zadává se tam, jak bude třeba velké písmo, jakou bude mít barvu, jak bude vypadat tabulka a tak.
Ale dá se to obejít ručním zadání do kódu, což není v dnešní době už tam časté a lidi na to nadávaji (já občas taky).
CSS se naučíš docela snadno, zkus se koukat na zdrojáky různých stránek a pomalu nenajdeš takovou, co by nějaký CSS styl neměla.

JavaScript je první známka úspěchu. To jsou vlastně scripty, co běží v prohlížeči a umějí toho mnoho. Tím můžeš třeba rozpohybovat stránku, udělat funkční formuláře a tak. Ale dej si pozor na to, že se s tím nedá ukládat na server, ale akorát do cookies.
JavaScript je tedy dobré znát alejspoň částečně, ale stejně asi utečeš k nějakém frameworku typu Jquery jako spousta lidí.
nemeja
Profil
Když se naučíš to co je na JPW. Tak ti to bude stačit, později se jen přiučíš nějakou tu novou značku, ale princip se nezmění.
mayo505
Profil
ok, dakujem vam obom :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0