Autor Zpráva
sreklich
Profil *
ahoj lidi plis potrebuju poradit nevim jak mam udelat aby se tlacitko odkazovalo na naky obrazek a ten se obevil
Timy
Profil
<a href="obrazek.jpg">nějaký text nebo opět obrázek</a>
sreklich
Profil *
promin nemohl by si mi to vice rozepsat stale nevim jak na to
igamenir
Profil
Nevím, co je na tom k nepochopení. Pokud umíš odkazy, tak tohle je to samé. Odkazům nezáleží na tom, jestli se odkazují na stránku, obrázek nebo něco jiného.
Prostě si ten Timyho kód zkus (pochopitelně obrazek.jpg nahraď jménem svého obrázku.)
sreklich
Profil *
porat to tam zadavam a nic prosimte kdyz teda napisu <a href="auto .jpg"> tak by to melo jit nebo tam, mam dat cestu tr plocha
Jastius
Profil *
Mno sice jsem úplnej začáteční, jsem se začal učit teprve dneska. Ale cestu zadávat nemusíš pokud máš obrázek ve stejný složce jako uloženou tu stránku nebo jestli není chyba v tom(možná v tom máš chybu jen tady), že pře tou tečkou máš mezeru.
sreklich
Profil *
ale ne to ne ale diky vys co ja to umim i jinou cestou ale to by mel muj web 4mg a to si nemuzu dovolit potrebuju 0.5mg tak holt musim delat odkazi
sreklich
Profil *
lidi plis poradte
Anonymní
Profil *
vys co ja to umim i jinou cestou ale to by mel muj web 4mg a to si nemuzu dovolit potrebuju 0.5mg tak holt musim delat odkazi

Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale rozumím tomu tak že tobě jde o to aby jsi nemusel na svuj webový prostor na serveru nahrávat obrázky protože by ti to zabralo moc místa? Jinak to ale přece nejde, ty obrázky někde na serveru být umístěny musí když je tam chceš mít!! Možná jsem to ale špatně pochopil.

Pokud máš obrázek na serveru ve stejné složce jako příslušnou html stránku, platí to co psal Timy. Pokud je obrázek umístěn někde jinde, v jiné složce..., musíš napsat celou cestu.

Například: Obrázek s názvem auto.jpg bude umístěn na serveru někde na adrese www.něco.com ve složce s názvem Images. Pak bude tvůj odkaz vypadat takto:

<a href="http://www.něco.com/Images/auto.jpg" target="_blank">klikněte zde pro zobrazení obrázku</a>

Údaj terget="_blank" je tam proto, aby se obrázek otevřel v novém okně prohlížeče, pokud to nechceš tak tam ten údaj samozřejmě nebudeš psát. "Klikněte zde pro zobrazení obrázku" je to, co budeš mít napsané na příslušném tlačítku (odkazu), napsat tam samozřejmě můžeš co chceš.
PetrK
Profil
Promiňtě ten Anonymní jsem já, zapoměl jsem se přihlásit :-)
pashkokanhimbizila
Profil *
sreklich: tak z plochy to fakt nepůjde. nahraj si ten obrázek někam na web, třeba na www.imgspot.com nebo www.photobucket.com a pak tam dej adresu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0