Autor Zpráva
OndraB
Profil *
Dobrý den

K připojení k FTP mi byl doporučen program Total Commander.

K připojení k jakýkoliv stránkám od různých poskytovatelů ale spojení často vypadává a když mi teď ani nechce zkopírovat soubory z webu do PC, mám toho dost.

Poraďte zda dělám někde chybu (TC má spoustu nastavení) nebo si mám najít jiný program - jaký.

Děkuji za Váš čas
jenikkozak
Profil
OndraB:
Spojení ti vypadává v průběhu kopírování souborů, nebo během nečinnosti se Total Commander spontánně odpojí?
V případě druhé možnosti můžeš v definici připojení na kartě Upřesnit zaškrtnout „Udržovat spojení opakovaným vysíláním příkazu“ a nastavit interval odesílání takový, aby nedocházelo k odpojování.
OndraB
Profil *
během přenosu se samovolně odpojí od stránky.
Někdy se stává že mi ani nedovolí otevřít složku a program se "zasekne" a následně odpojí.
Ugo
Profil
win commander to nedělá, chyba bude na straně serveru. Osobně jsem vyzkoušel X klientů a žádný to nevyřešil (což neznamená že takový neexistuje). kdyžtak můžeš zkusit jiný např. FileZillu, winscp nebo alFtp. Jestli jde např. o freehosting tak spíš zkus něco na uklidnění, to bude mít větší efekt :)
OndraB
Profil *
Ugo: Dělá mi to jak u free hostingů tak u u poskytovatelů který tvrdě platím.
Bubák
Profil
Nemůže být u tebe příčinou nekvalitní internetové připojení? Podobné problémy jsem míval, když jsem byl připojený přes nekvalitní wifi.
OndraB
Profil *
Wifi mám a připojení je

Download 4,80 Mb/s
Upload 0,26 Mb/s
ludekbrno
Profil *
Měl jsem podobné problém dlouhodobě na více různých internetových providerech, následně jsem zkoušel měnit i ADSL wifi modemy, vše bez úspěchu. Málokdy se mi stalo, že přenos celého webu na FTP proběhl bez výpadku. Nakonec jsem našel příčinu v tom, že v domácí síti se mi hádaly IP adresy. Měl jsem na dvou domácích počítačích nastavenu pevnou IP adresu a současně jsem v routeru měl aktivní DHCP, který dynamicky přiděloval IP dalším zařízením připojený přes wifi. A zásadní problém byl v tom, že jsem pro DHCP jsem neomezil rozsah přidělovaných adres tak, aby se nepřekrýval s IP adresami nastavenými napevno domácím PC. DHCP tak nejspíš občas přidělil přenosnému zařízení stejnou IP, jako PC a nastal konflikt. Kupodivu se to právě projevovalo jen nespolehlivým přenosem na/z FTP, jinak vše fungovalo více méně bez problému. Zkoušel jsem měnit ADSL wifi modem, zkoušel jsem jiné FTP klienty, bez úspěchu. Jednoho dne mě napadlo zkusit zúžit rozsah IP přidělovaných DHCP tak, aby byl mimo IP adresy nastavené domácím PC napevno a od té doby se mi to nikdy nestalo, vždycky přenesu na FTP celý web bez přerušení. Je to samozřejmě základní věc, která mě měla napadnout dřív, jenže ono všechno ostatní fungovalo, tak mě nenapadlo hledat takovou věc.

Netvrdím, že to je stejný problém i u tebe, ale dávám to jako možný příklad příčiny nestability přenosu na FTP. Pokud máš doma menší síť, podívej se pořádně, jestli nemůže docházek ke konfliktům IP adres, tedy že nějaká dvě zařízení nemůžou dostat manuálně či dynamicky přidělenou stejnou IP.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0