Autor Zpráva
Normen
Profil *
Ahoj, jsem s CSS v začátcích a chtěl bych na webu www.zscaslavice.ic.cz vycentrovat stránku na střed. Již jsem nějaký postup zkoušel ale nikdy jsem nedošel k nějakému výsledku. Můžete mě nějak pomoci? děkuji Martin
pidusak
Profil
Zde je popsáno vše: Vycentrování obsahu stránky
Normen
Profil *
Pokud to tedy dobře chápu, stačí přidat do souboru se stylem ke všem částem
margin-left: auto;
margin-right: auto;
width: PODLE SIRKY CASTI STRANKYpx;
position: relative;

a mělo by to fungovat?
panther
Profil
Normen:
position: relative není pro centrování nutné.
Normen
Profil *
díky za rady a rychlé reakce. Nakonec jsem to vyřešil přidáním dalšího div tagu na začátek a konec <body> a centrování se povedlo. Bohužel, střed stránky není uprostřed okna prohlížeče, ikdyž je nastaveno margin-left a margin-right na AUTO, stránka nemá okraje od levého a pravého boku stejně. Nevíte jak vyřešit ještě tuto drobnost?

PS:
Div tag je udělán pomocí stylu:
#obalovaci {
    margin-left: auto; 
    margin-right: auto;
    width: 900px;
    position: relative;
}

a do kódu stránky je vložen jako:

<div id="obalovaci">

PPS: Pokud dám pryč position: relative ,stránka se přestane centrovat....
pidusak
Profil
no problém bude asi bv tom, že předtím to bylo všechno absolutně pozicované, takže pro začátek bych u třídy .stin {left: nějaká hodnota;} změnil na {left: 0;}
Normen
Profil *
Ahoj, díky za nakopnutí správným směrem. Již vim jak na to a až práci dokončím, napíšu sem. Mohl bych poprosit o závěrečné zkontolování? Samozřejmě napíšu odkaz na hotové dílo.


Tak znovu já, mám hotovo, prosím o kontrolu jestli je to tak správně :) . Zkoušel jsem to v Google Chrome a v IE9, ale v IE se centrování neprojevilo. Můžete mi říct jak toho docílit ještě v tomto prohlížeči? Díky Martin
pidusak
Profil
Nejsem si úplně jistý, ale mám pocit že tvůj doctype říká IE aby použil quirk mode. Zkusil bych změnit doctype na <!DOCTYPE html>
Normen
Profil *
Děkuji za odpověď. Nyní je vše jak jsem potřeboval. Ještě jedno díky :)
Farmi
Profil
Potřebuji poradit s vycentrováním stránky na obrazovce. Jsem úplný začátečník a vyzkoušel jsem několik tipů a variant, ale stále nic nefunguje. stránky www.ropklub.wz.cz
jakoukoliv radu uvítám, děkuji předem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Farmiho:
Příspěvky nad tebou jsi četl?
Farmi
Profil
samozřejmě četl, motám se v tom neustále a výsledku se nemohu dobrat. Proto se obracím sem, zda existuje nějaké řešení. Konkrétní HTML kod, který bude fungovat
Rellik
Profil
Můžeš si vybrat
Farmi
Profil
Rellik:
Dík, vyzkouším
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rellika:
Nehledá layout, chce jen svůj web zarovnat doprostřed… a přehlíží příspěvek [#5], respektive zkouší se obejít bez obalovacího <div>u.
jenikkozak
Profil
Farmi:
Stránku máš poskládanou hodně divně. Nechceš začít znovu bez použití iframe? Zdrojový kód by měl obsahovat jen jednu značku <body>. A ten div id="all" by měl asi obalovat celou stránku a ne že ho zavřeš hned na dalším řádku. Budeš muset vyházet všechna absolutní pozicování, na nic je nepotřebuješ.
Jinak jednoduchým způsobem tu stránku asi na střed nedáš.
Farmi
Profil
jenikkozak:
Jo tak stránka je poskládaná všelijak jak jen to šl,o aby to vypadalo nějak. Jednoduše amatérské, zarovnání se nedaří a předělávat celé to nemůžu, spokojím se teda s tím jak to je. Díky za pomoc a rady všem.
Farmi
Profil
Někdo mi ještě poradil vložit všechno do tabulky a tu potom hodit jako center, tak jsem to udělal a s výsledkem jsem spokojený.
Petr ZZZ
Profil
Farmi:
Zkoušels vycentrovat celé body? Příklad:
<style>
   body { width:960px; text-align:center; margin:10px auto 30px auto; }
</style>
(Přičemž tedy viz [#16], na stránce by prvek body měl být jen jednou, protože má obalovat <body>celou stránku</body>.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0