Autor Zpráva
ReVolt
Profil
Ahoj, včera jsem, když jsem byl na webu, který spravuji, zobrazovali se české znaky bez problém, dnes se všechny znaky s diakritikou nezobrazují (� nebo ?), kromě titulku a věcí co se neberou z BD, myslel jsem že bude problém tam, ale nic jsem nenašel, DB je kódovaná UTF-8, metatag na stránkách je správně, kódování samotných souborů také, i při spojení s DB používám mysql_query("SET NAMES 'UTF-8'");

nechápu co se mohlo stát, nevěděl by někdo jaká by mohla být příčina takových potíží?
Díky moc
Borius
Profil
ReVolt:
Ahoj. Pokud dáš odkaz, třeba by se někdo mohl podívat, kde je chyba. Takhle se dá jenom teoretizovat (…možná…jestli…co když…třeba…).
ReVolt
Profil
Borius:
jasně, http://obchodaksedmikraska.cz/
ReVolt
Profil
vyzkoušel jsem vyměnit kódování, místo utf jsme použil cp1250 (což mi vadí protože chci utfko) a ani tohle problém nevyřešilo, sice zmizeli �, ale obyč. otazníky zůstávají (místo č ř ě ů ň, ...) doufal jsem že to nějakým zázrakem pomůže, ale jsem z toho ještě víc zmatený, v utfku, které ještě v pátek bylo bezvadné, nic nepřečtu a cpčko je na tom stejně, takže nasadím znovu utf

myslíte, že by problém mohl být na straně poskytovatele webhostingu? nenapadá mě žádný další důvod
Davex
Profil
ReVolt:
Začalo-li to zlobit z ničeho nic, tak se něco muselo změnit na hostingu a podpora by s tím měla pomoci.

Pokud je kódování na stránce, kódování připojení k databázi, kódování databáze, kódování tabulky a kódování sloupce totožné, tak by k popisovanému problému nemělo dojít. Doporučuji to vše ještě jednou zkontrolovat.

Možná pomůže, když se v dotazu SET NAMES 'UTF-8' uvede kódování UTF8 bez pomlčky nebo k nastavení kódování použije funkce mysql_set_charset('utf8').
ReVolt
Profil
Davex:
vše jsem zkontroloval a vše bylo správně, poté jsem zkusil odstranit tu pomlčku a hurá vše se zobrazuje korektně, že je problémem právě ta pomlčka by mě nikdy nenapadlo, strašně moc ti děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0