Autor Zpráva
mrazák123
Profil *
Dobrý den,
mám napsaný skript :
<?php
function user_exist($username) {
    $username = sanitize($username);
    return (mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT('user_id') FROM 'users' WHERE 'username' = '$username'"), 0) == 1) ? true : false;
}

function user_active($username) {
    $username = sanitize($username);
    return (mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT('user_id') FROM 'users' WHERE 'username' = '$username' AND 'active' = 1"), 0) ==1) ? true : false;
}

function user_id_from_username($username) {
    $username = sanitize($username) ;
    return mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT('user_id') FROM 'users' WHERE 'username' = '$username'"), 0, 'user_id');
}

function login($username, $password) {
    $user_id = user_id_from_username($username);
    
    $username = sanitize($username);
    $password = md5($password);
    
    return (mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT('user_id') FROM 'users' WHERE 'username' = '$username' AND 'password' = '$password'"), 0) == 1) ? $user_id : false;
}
?>
ale po pokusu se přihlásit vyskočí :
Fatal error: Call to undefined function sanitize() in /opt/lampp/htdocs/FLYEYES-Platform/core/functions/users.php on line 3
Nevíte, jak kód opravit? Zkoušel jsem spoustu jiných fór, ale rady odtamtud mi vůbec nepomohli. Díky ;-)
mimochodec
Profil
a funkci sanitize() máš prosím pěkně kde?
Someone
Profil
1) SELECT COUNT( user_id ) FROM users WHERE 'username' = '$username' AND 'password' = '$password' odstraň apostrofy nad názvem tabulky a sloupce
2) Chybová hláška mluví sama za sebe, voláš nedefinovanou funkci sanitize(), já osobně ji neznám, takže bližší pomoci se ti odemě nedostane
mrazák123
Profil *
apostrofy jsem odstranil, ale chyba přetrvává. ještě se porozhlídnu po php manuálech atp., jestli něco nenajdu. dík za čas
mimochodec
Profil
mrazák123:
ještě se porozhlídnu po php manuálech atp.

Klidně se rozhlídni a pak si ještě jednou přečti ten můj příspěvek nebo Someoneův bod 2.
mrazák123
Profil *
vím, že není nadefinovaná, ale hledám nějaký způsob, jak toho dosáhnout


tak se mi podařilo funkci nadefinovat. díky za čas
Someone
Profil
No tak nejjednodušší způsob jak definovat funkci je např.:
function santize() {
}
ale teď vážně: pravděpodobně jsi to odněkud zkopíroval a nejspíš pořádně neovládáš základy PHP. jak tak na ten script koukám tak to mohlo sloužit k něčemu takovému:
function santize($text) {
return mysql_real_escape_string($text);
}
(jako zkrácená funkce pro escapování vstupního jména).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0