Autor Zpráva
Drticool
Profil
Dobrý den,

Omlouvám se, že otravuji, ale nenašel jsem to, co jsem chtěl. Jde o to, že bych chtěl dát na moji stránku odkaz na stažení souboru. Když jsem to udělal tak, jak je popsaný v jednom tématu, tak se mi to ukáže, že soubor nebyl nalezený.

Zatim jsem na stránku nahrál .html soubor s tímto obsahem:
<html>
  <head>
    <title>*****</title>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html"; charset="Windows-1250">
    <link rel="shortcut icon" href="images/favicon.ico" >
  </head>

<body>
<center>
  <a href="Bez názvu.zip">Pokus, stahuj.</a>
</center>

</body>
</html>
Pak jsem tam nahrál samotný soubor "Bez názvu.zip". Do té doby šlo všechno v pohodě. Ale pak, když jsem klikl na odkaz, tak mi to ukázalo toto: "404 - Objekt nenalezen!". Takže už fakt nevím, co s tím mám dělat.

Shrnutí: Jde mi o to, aby se mi po kliknutí na odkaz začal stahovat samotný soubor.

Předem děkuji za všechny odpovědi.
blazej44800
Profil
Základné pravidlo: nikdy nepoužívaj v názve súborov diakritiku! Pre medzeru použi _
Čo sa týka chyby: v kódem máš chybnú cestu alebo názov súboru.
Fisir
Profil
Reaguji na Drticoola [#1]:
V adrese by neměly být mezery a diakritika.
Drticool
Profil
blazej44800:
Fíha, moc děkuju! Už to funguje!
peta
Profil
<a href="Bez názvu.zip">Pokus, stahuj.</a>
V adrese odkazu by neměly být mezery a diakritika (plati i pro iframe, object, img, script).

Validator ti na to vyhlasi chyby. Mezera se pise jako %20 pro url adresu. Ale osobne, viz kluci, pouzivam jen az- nebo azAZ-_ znaky. Zadna diakritika, zadne mezery, zadne tecky, carky a jine necudnosti.
ludekbrno
Profil *
ještě doplním, že není vhodné používat ani rozdílnou velikost písmen v názvech souborů, protože pokud jede server na Linuxu, velikost písmen narozdíl od windows rozlišuje. Takže vhodné znaky pro názvy souborů se nacházejí v rozsadu "a-z", "0-9" a ze speciálních znaků pouze "-" nebo "_" a "." Takže zásadně vše:

1) malými písmeny
2) bez diakritiky
3) bez mezer
4) bez speciálních znaků mimo pomlčky, podtržítka a tečky.

Nic jiného včetně mezer nepoužívat v názvech souborů i odkazech na ně. Co já jsem se nazlobil u svého prvního webu, kdy jsem měl soubory obrázků pojmenované např.: obraz.JPG a v html souboru byl odkaz na obraz.jpg, přičemž na lokálním počítači mi to fungovalo, ale po nahrání na web se obrázky prostě nezobrazovaly :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0