Autor Zpráva
amater8
Profil *
Mám menší problém. Obrázek je hodně velkých rozměr. Když ho nastavím jako pozadí přes html nebo css, ve výsledku se mi zobrazí jenom kousek obrázku, nevleze se do celého monitoru. Ani body {background-size: 100%;} nefunguje. Poradí mi někdo?
panther
Profil
amater8:
pozadí se netransformuje a zobrazuje se jen ta část, která viditelná být může. Většinou se centruje, ale může být záměr, aby byl vidět levý či pravý kraj - podle toho se nasstaví background-position. Měnit rozměry (proporce) obrázku podle viewportu je nebezpečné, obrázek se může (a většinou se tak i stane) deformovat.
peta
Profil
V nejhorsim muzes dat pod stranku img tag se src pomoci position se z-index a nastavit mu pres css width/height.
ludekbrno
Profil *
amater8:
Když ho nastavím jako pozadí přes html nebo css, ve výsledku se mi zobrazí jenom kousek obrázku, nevleze se do celého monitoru.
Tak ten obrázek prostě zmenši :) Pokud je to ale nějaká fotka nebo členitý obrázek, počítej s tím, že se každému zobrazí jinak veliký podle rozlišení jeho monitoru. Měnit velikost obrázku až na straně prohlížeče není moc rozumné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0