Autor Zpráva
Bagr15
Profil *
Dobrý den, chtěl sem se zeptat, na úplnou maličkost. Jde o to, že někdo do pole napíše jméno a do druhého pole libovolný text.
Mám někde chybu v kódu, ale nevím kde :|.


HTML: (index)
<form action="odeslat.php" method="post">
<input type="text" name="jmeno" />
<input type="text" name="text" />
<input type="submit" name="potvrd" />
</form>

PHP: (odeslat)
<php? $jmeno = $_POST["jmeno"];
$text = $_POST["text"];
echo "Tve jmeno je ".$jmeno. "a chces napsat ".$text.; ?>

Díky za laskavost a ochotu.
panther
Profil
Bagr15:
PHP začíná sekvencí znaků <?php, máš tam překlep, v echu na posledním řádku ti přebývá tečka.
Bagr15
Profil *
ok, děkuji, již funguje. Jen bych se chtěl zeptat, jaktože u $jmeno sou dvě tečky a u $text jen jedna vepředu? protože je na konci středník?
echo "...Tve jmeno je ".$jmeno. "a chces napsat ".$text; ?>
panther
Profil
Bagr15:
Jen bych se chtěl zeptat, jaktože u $jmeno sou dvě tečky a u $text jen jedna vepředu?
v jakékoliv knize nebo internetovém seriálu, kde se probírají základy PHP si najdi, co že to ta tečka v kódu znamená - pak ti bude jasné, proč je někde jedna a jinde dvě. Je to základní syntaxe PHP, kterou si tak jako tak musíš nastudovat.
Darker
Profil
Ta tečka znamená „spoj obsah proměnné (eg.: $jmeno) s textem.“. Nemusí ale spojovat jen text, ale i výstupy funkcí:


echo "text".$promenna." \"text v uvozovkach\"".funkce()." $dalsiPromenna a k tomu {$slo["zite"]["pole"]}";



Můj příklad je trošku zkažený tím, že to JUSH nezvládá barvit.
Bagr15
Profil *
aha, děkuji, již tomu rozumím, hodně jste mi pomohli :)
Kubo2
Profil
Já to dělám jednodušeji, sice pár znakú navíc, ale aspoň v tom mám přehled:
<?php
echo "Tvé jméno je ";
echo $jmeno;
echo " a Tvůj text je <b>";
echo $text;
echo "</b>";
die('Měj se!');
?>
Podle mých skušeností Ti to nezalomí řádek, pokud na výstup nepošleš "<br />" nebo ak uživatel nezadá moc dlouhý text.
----> Používám více ech, protože s bodkami to máš nepřehledné, a musíš kvůli jedné bodce zaplňovat MySQL databázi.
Kubo2
Profil
Bagr15:
...již tomu rozumím...
Až teď??:-D

No já sem si myslel, že bys tomu měl rozumnět už předtím, jak to strčíš na server.
peta
Profil
Kubo2:
<?php
echo "
Tvé jméno je 
$jmeno
 a Tvůj text je <b>
$text
</b>
";
die('Měj se!');
?>
Darker
Profil
peta:
Pokud chceš aby tvoje úprava byla ekvivalentní k Kubo2vu zápisu, musí to vypadat takto:
echo 
"Tvé jméno je". 
$jmeno.
" a Tvůj text je <b>".
$text.
"</b>";
Jinak se do textu promítnou nové řádky.
peta
Profil
Nechtel jsem to ekvivalentne. Chtel jsem poukazat na to, ze tam kubo ma nekolik echo zcela zbytecnych, ze misto toho muze pouzit treba nic nebo tabelator na zacatku. Ja to resim pres str_replace nebo preg_replace, nekdo pouziva sprintf. cili, napisi si sablonu s kodem a v ni pak nahrazuji text. Ano, vim, je to pomalejsi, o neco slozitejsi kod a tak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0