Autor Zpráva
Goja
Profil
Ahoj, pravděpodobně je to téma tady už přítomné, ale mám otázku ohledně certifikací. Vyplatí se do toho vůbec investovat? Myslím, že hlavně začínajícím programátorům to může pomoct, ale zkušenost s tím bohužel nemám a tak se pokouším zeptat. Máte s tím nějaké skušenosti? Co třeba certifikace na w3schools.com? Každý názor nebo rada mi pomůžou. Předem děkuji.
jenikkozak
Profil
Goja:
Vyplatí se do toho vůbec investovat?
Už jsi potkal zaměstnavatele nebo klienta, který ti chtěl zaplatit víc v případě, že takový bezcenný papír (možná navíc virtuální) máš? Když mi to předem zaplatíš, mohu ti ve Wordu či Malování (pošleš-li vyšší částku, můžeš si program zvolit) vytvořit superskvělý certifikát, jaký nikdo jiný mít nebude.
Plaváček
Profil
Goja:

W3Schools není zrovna tím nejlepším zdrojem informací. Jejich certifikát ti bude prakticky k ničemu. Stejně jako drtivá většina podobných "certifikátů". :) Více viz tato (lehce sžíravá) kritika: http://w3fools.com/
Chamurappi
Profil
Reaguji na Goju:
Co třeba certifikace na w3schools.com?
Podle té se poznávají troubové. Když člověk věří tak pochybné učebnici a ještě jejím autorům zaplatí, tak není, čím se chlubit…
peta
Profil
Jedine certifikaty, ktere se castecne vyplati jsou certifikaty velkych firem, jako microsoft, ibm a pod. Ale ty vetsinou vyzaduji jen tyto firmy, pro jine je to bezcenny kus papiru. Lepsi je hotovost v obalce :)
W3school certifikat neznam, nevidel jsem ani v inzeratu jeho vyzadovani. Z toho mi plyne jeho uzitecnost.
Do zivotopisu ti poradi pani na uradu prace, ze si mas napsat i to, co ovladas castecne. Z toho plyne cennost udaju v zivotopise.
Kuprikladu tady maji vsichni v zivotopise znamlost html, ale kdyz prepnou vizualni html editor na html mod, tak se v tom nevyznaji a neumi opravit chybu, volaji mne.
Joker
Profil
Záleží asi čemu konkrétně se kdo chce věnovat a o jaký certifikát jde.

Například vývojář na Microsoftí platformě by měl počítat s tím, že jsou hodně známé a docela často vyžadované Microsoftí certifikáty (MCPD), hlavně pokud chce pracovat ve větších firmách. Setkal jsem se i s politikou, kdy vývojáři víceméně povinně museli získat certifikát do nějaké doby od přijetí.

jenikkozak:
Už jsi potkal zaměstnavatele nebo klienta, který ti chtěl zaplatit víc v případě, že takový bezcenný papír (možná navíc virtuální) máš?
Samozřejmě.
Zejména v případě firem, třeba takový ISO 9000 může sice reálně být cár papíru, ovšem některé společnosti od firem bez něj nekoupí ani šroubek.
Dál třeba ve veřejné správě jsou školy a certifikáty jaké máte snad důležitější než reálné schopnosti. I když to se zase týká spíš firem (a tam v první řadě rozhodují známosti), u IT zaměstnanců si úřady za ty peníze co jim platí těžko mohou klást nějaké podmínky.

Jinak ad W3Schools, Chamurappi to tady charakterizoval jako „W3Schools.com je pochybná učebnice, která těží jen z toho, že se část začátečníků mylně domnívá, že má něco společného s W3C. Z mého pohledu má takový certifikát spíš negativní váhu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0