Autor Zpráva
mari
Profil *
Zdravim zacinam sa ucit php, a hned na zaciatku som narazil na problem so spustanim stranky. Podla jedneho navodu som si stiahol program AppServ, nainstaloval, spustil localhost ktory bez problemou funguje, a skopiroval prilozenu ukazkovu stranku do adresara www, v phpmyadmine som vytvoril databazu, zadal jej cestu a databaza by mala byt v poriadku. Ked si chcem ale stranku zobrazit: http://localhost/stranka, vypise mi chybu ze sa nepodarilo spojit s mysql serverom. Mysql server pritom bezi v servisoch, a aj ked ho spustim rucne nepomoze to. neviete mi nahodou niekto poradit ako dalej? Skusal som nainstalovat aj phpTriad ale nepomohlo. Zatial Diki... mari.
YoSarin
Profil
zkontroluj si nastaveni v tej ukazkovej webce - dost možná tam je pro přístup to DB špatné jméno databáze, user, nebo password - mám takový dojem že na localhostu musíš přes php přistupovat do databáze bez hesla (alespoň na mém localhostu to tak je, ale třeba ho mám jen špatně nakonfigurovaný...)

YoSarin
igamenir
Profil
YoSarin
V php.ini je možno nastavit mysql.default_host, mysql.default_user a mysql.default_password.
MacInek
Profil *
Zkus nastavit přístupové jméno do databáze na 'root' např:
$db = mysql_pconnect("localhost", "root");
(záleží jak máš nastavenou databázi)
YoSarin
Profil
igamenir
Další informace kterou jsem nevěděl... :)
Ale já tím myslel něco trchu jiného - ty říkáš jak si pro PHP nastavit defaultní údaje pro MySQL, já mluvím o tom, že na localhostu moje MySQL databáze povoluje přístup z php jen bez hesla (ale to musí mít člověk v MySQL povolené anonymní uživatele), jinak přihlašování na root účet se u MySQL také musí povolit v nastavení... jak se přidávají nové uživatelské účty jsem nezkoumal, ale přes phpMyAdmina by to mělo nějak jít - pak by se pochopitelně mělo dát připojit s usernamem a heslem vytvořeného uživatele, který má potřebná práva...

YoSarin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0