« 1 2
Autor Zpráva
panther
Profil
SnyX:
více než jednu nedělitelnou mezeru, nebo jedno zalozemí řádku (<br>) v odstavci (mimo odstavec už vůbec ne) nepotřebuješ. Podívej se na padding a margin.
SnyX
Profil
panther:

Díky, teď je to o něco srozumitelnější. Hlavně jsem se dozvěděl to, že v margin nemůžu použít pozadí, což je trošku problém, protože sice můžu použít pozadí pro celou stránku, ale to se zobrazí pozadí na celé stránce, aby se nezobrazoval v padding, to už je horší. Jde to nějak? Nejlépe kdyby šlo do tohodle zápisu vložit řádek, pro nezobrazování v padding, nebo to vyřešit nějak obtékáním?

<style>
body {
background-image: URL('...');
background-attachment: fixed;
background-color: black;
color: white; }
</style>
SnyX
Profil
SnyX:

Prozatím mám efektivní řešení. Celou stránku mám v divu, tomu jsem nastavil pozadí.
Hlavička.

<style>
body {
background-image: URL('.....'); /* obrázek na pozadí */
background-attachment: fixed; /* pozadí neroluje */
background-color: black; /* případná barva pozadí černá */
color: white; } /* bílý text */
</style>
<style>
div {
background-attachment: fixed; /* pozadí neroluje */
background-color: white; /* případná barva pozadí bílá */
color: black; } /* černý text */
</style>
Kubo2
Profil
SnyX:
..."někde je mezera, někde uvozovky, někde středník"...
Ty uvozovky tam nejsou až tak často. A středník se dává za každou vlastností.
margin
Profil *
SnyX [#3]:
Je zbytečné dávat každé pravidlo do jednoho elementu STYLE, můžeš mít všechny plavidla v jednom elementu STYLE, tedy vymazat řádky 7 a 8.

Kubo2:
středník se dává za každou vlastností
Ne, za vlastností se píše dvojtečka. Středník odděluje jednotlivé deklarace, což znamená, že za poslední deklarací být nemusí, ale je dobrým zvykem středník za poslední deklarací zapisovat.
Kubo2
Profil
margin:
Vlastně máš pravdu, jen mi vtedy nějak vypadlo slovo "deklarace".
panther
Profil
Kubo2:
jen mi vtedy nějak vypadlo slovo "deklarace".
deklarací rozumíme v CSS něco jiného. Neslovíčkař, když si nejsi jistý v kramflecích. Vnímám, že se vedle hlásíš o psaní článků, ale jestli v PHP plaveš tak, jak v CSS, tak potěš :-)

Abych to tedy uvedl na pravou míru: za vlastností píšeme dvojtečku, středník se dává za hodnotu náležící vlasnosti, která hodnotě předchází. Za poslední hodnotou je středník nepovinný.

Deklarací uvádí Yuhů to, čemu taktéž říkáme selektor. IMHO by deklarace měla být to celé (selektor včetně všeho, co je mezi složenými závorkami), ale na to se tazatel taktéž neptal.

Dále toto téma nerozebírejte, nemáte-li co napsat k původnímu dotazu.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0