« 1 2 »
Autor Zpráva
Ondras900
Profil *
Dobrý den.

Před nějakým časem jsem začal vytvářet internetové stránky. S HTML toho člověk moc nevytvoří. Zaujala mě technologie Flash se kterou jsem vytvořil pár jednoduchých aplikací.

Mám dotaz co je v dnešní době výhodné dále studovat. FLASH nebo HTML 5 s JS?
pcmanik
Profil
Ondras900:
Flash urcite nie. HTML 5 a JS je ista buducnost.
Darker
Profil
Ondras900:
S HTML toho člověk moc nevytvoří. Zaujala mě technologie Flash se kterou jsem vytvořil pár jednoduchých aplikací.
Hlavně nerozšiř řady pitomců, co dělají weby ve flashi.

Pokud chceš dělat aplikace zkus kompilované jazyky, jako je C++, C#. Pokud chceš dělat aplikace na mobil, může tě také zajímat Java. Pokud chceš dělat webové stránky, zajímej se o PHP a javascript.
shaggy
Profil
Darker:
Hlavně nerozšiř řady pitomců, co dělají weby ve flashi.
A preto by mal začať robiť v Jave? :) To je pre mňa rovnako mŕtvy jazyk, ako Flash (hlavne čo sa týka mobilov).

Ak chceš robiť weby, html a js je veľmi dobrá voľba (+ môžeš v tom robiť aj pre mobily).
Ak chceš nejaký serverový jazyk, tak buď php, alebo sa pozri na .NET (asp.net, C#...), opäť ti to umožňuje programovať aj pre mobily.
Java na mobil určite nie, budúcnosť je v natívnych android/iOS/WP aplikáciách a pre všetky ti bude stačiť buď html/css/js (phone gap), alebo C# (mono pre mobily).
Jan Tvrdík
Profil
shaggy:
Java na mobil určite nie, budúcnosť je v natívnych android
Nativní aplikace pro Android se píší v Javě.
Zhulenec
Profil
tak pokud by jsi uměl vytvářet slušne vypadající grafické reklamní (interaktivni) bannery ve flashi, tak v tom taky vidím budoucnost.

jinak samozřejmě po odbornicich v JS, AJAX, PHP bude vždycky poptávka, a bejt hodně dobrej v HTML(5) a CSS (3) je taky žádoucí.

Já třeba už nemám problémy se vyznat v HTML a CSS kódu, ale zjistuju že i v CSS se dá dělat čím dál tím víc zajímavych věci kterejm rozumim jen castecne...
Darker
Profil
shaggy:
Java na mobil určite nie, budúcnosť je v natívnych android/iOS/WP aplikáciách a pre všetky ti bude stačiť buď html/css/js (phone gap)
javascript je mnohem méně efektivní než Java, takže pro systém android se používá java. Využití javy na webu je skutečně diskutabilní, ale o tom jsem nemluvil.
Pokud vím, ani ostatní mobilní systémy zatím nepodporují kompilované jazyky.
Radek9
Profil
Jan Tvrdík:
Nativní aplikace pro Android se píší v Javě.
Trošku ti uniká pojem toho nativní. Nativní aplikace se píší v C/C++. Nevím, jak je na tom teď NDK, ale Java se tam používá minimálně, jen pro vytvoření Activity, o kód na pozadí se může starat Céčko.


Darker:
Pokud vím, ani ostatní mobilní systémy zatím nepodporují kompilované jazyky.
Já mysím, že Symbian (C++ s Qt frameworkem), iOS (C/Objective-C) a Android (C/C++) úplně stačí (nevím, jak je na tom Windows Mobile). Pokulhává jedině WP, který nabízí pouze .NET jazyky (tedy runtime).
shaggy
Profil
Darker:
javascript je mnohem méně efektivní než Java, takže pro systém android se používá java.
Neviem, ako je na tom aplikácia písaná cez phone gap vs. natívna android aplikácia, ale myslím, že rozdiely nebudú. A tie java aplikácie, ktoré si určite mal na mysli v [#3] príspevku majú svoje najlepšie roky za sebou.
Radek9
Profil
shaggy:
že rozdiely nebudú
Vzhledově možná ne, ale rychlostně budou velice znatelné.

majú svoje najlepšie roky za sebou
Javu bych zase nebral jako tak úplně mrtvý jazyk. Stále je jedním z nejpoužívanějších jazyků a díky Androidu to bude asi ještě posilovat. ;-) Pro začátečníka je stále jednodušší Java než např. C++.
Ondras900
Profil *
Děkuji za názory. Je jasné že C++ bude pro mě nejlepší volbou ;)
Kristýna12
Profil
C++ je předchůdce C# a myslím si, že C# je na aplikace velice dobrý program a VBA taky, Java, volba je na Tobě.
Co se týče www strýnek tak nehlepší je HTML 5, CSS, PHP a JavaScript.
A volba není na nás.
Prozačátečníka je nejlepší VBA, pak C#, pak Java (co se týče aplikací).


Ohledně www stránek jak jsem psala HTML 5 , CSS ... a dál
brzezina
Profil *
Co říkáte na Jquery? V poslední době jsem se zabýval psaním webu už né na té základní úrovni a všiml jsem si že mnoho věcí, jako třeba galerie, nebo vysouvací menu jsou dělané přes Jquery...
jenikkozak
Profil
brzezina:
jQuery není jazyk, takže k tomuto tématu se nehodí. Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » Co vlastně je jQuery?
Joker
Profil
brzezina:
jQuery není programovací jazyk. jQuery je framework, vlastně je to objekt v Javascriptu. A jako jakýkoliv jiný objekt ho samozřejmě můžete využívat, pokud pro jeho metody máte uplatnění.
Z nějakého důvodu je dost rozšířený dojem, že jQuery je nějaká nová technologie. Ve skutečnosti ale kdybych v Javascriptu udělal:
var mujObjekt = {
  mojeMetoda : function() {alert("Ahoj!"); }
}
…tak mezi mujObjekt a jQuery budou jen dva rozdíly: jQuery objekt je složitější a má jiný název (jmenuje se $).

Kristýna12:
C++ je předchůdce C#
To je zavádějící, nevidím nějakou posloupnost mezi C++ a C#, jsou to prostě různé jazyky s částečně podobnou syntaxí.

Ohledně toho vyjmenování „nejlepších“ jazyků, s tím taky nesouhlasím, respektive říct, že tyhle jazyky jsou „nejlepší“ je hodně vágní.
Libje
Profil
Java jako takova taky neni k zahozeni, ale to spise pro vetsi projekty.
1Pupik1989
Profil
Asi je taky otázkou "co chtít vytvářet do budoucna?" Já si zvolil mobilní cestu, protože jednou chci vytvořit něco pro android.

Ještě ale nevím jestli c++ nebo javu.
Čajda
Profil *
Dá se dělat třeba sociální sít v c# aby měla nějaký dobrý vzhled + dobrý funkce nebo na to jen php a JS??
pcmanik
Profil
Čajda:
C# nieje webová technológia, takže aby napríklad tá sieť fungovala, všetci klienti by si museli k sebe do počítača stiahnuť danú aplikáciu. Naviac by to nefungovalo iným užívateľom ako tým z windowsu, nakoľko c# je jazyk microsoftu na platforme windows.
preca2
Profil *
Čajda:
Zdravim,
vzhled sociální sítě se nedělá pomocí serverového jazyka, ale hlavně pomocí HTML, CSS a JS.

pcmanik:
Říct, že C# neni webová technologie, je zavádějící.
pcmanik
Profil
preca2:
Myslel som tým že ju nespustíš na serveri podobne ako php, to že má triedu ktorá dokáže odchytávať HTTP protokol nič neznamená.
Čajda
Profil *
A co Java tu se učím taky docela se v ní vyznám byla by lepší na ten web vím že to html atd je lepší asi na to,ale šlo by to v Javě líp jak v c# nebo má nějaké nevýhody velké jako ten c# na toto
pcmanik
Profil
Čajda:
Dosť zásadná nevýhoda je už len tá, že užívateľ si kvoli tvojej stránke bude musieť stiahnuť doplnok, čo väčsina ľudí asi nespraví a pôjde preč.
Čajda
Profil *
Koukám,že jsem si vybral pěkně .... jazyky na to co chci dělat nechci se učit 3 jazyk spolužákům jsem slíbil že to pro ně udělám do 4 měsíců co si to projdu,ale koukám jak c# tak Java bohužel nic :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na pcmanika:
O ASP.NET jsi nikdy neslyšel? Nebo ti připadá málo webové? C# se na serveru používá celkem běžně. A co se klientských aplikací týče, rozběhat je mimo Windows také není zase tak nemožné, ale teda vyvíjet klientskou část sociální sítě jako aplikaci asi nemá moc smysl (leda by to byl specifický druh založený na něčem, co prohlížeče zatím nedokáží).

Java také může jet na serveru, i když není tak rozšířená. Na straně klienta ve formě appletů je ale zabitá už skoro definitivně, i pro ty, kdo mají nainstalovanou podporu.
juriad
Profil
pcmanik:
PHP také neběží samo o sobě, ale v rámci nějakého aplikačního serveru: IIS, Apache, Nginx.

Čajda:
Webová aplikace se skládá ze dvou částí:
1) klientská - popisuje, jak bude aplikace vypadat a poskytuje ovládací prvky. Má-li aplikace běžet v prohlížeči je nutné použíť jazyky HTML, CSS a JS.
2) serverová - uchovává všechny informace a posílá data k uživateli, typicky generuje a poskytuje části té klientské. Může být implementovaná v libovolném jazyce včetně PHP, C#, Javy.

Pravdou je, že ze serverových jazyků je asi nejsnažší začit s PHP. C# a Java jsou vhodné spíše na rozsáhlé projekty a vyžadují, aby programátor již měl nějaké zkušenosti a návyky.
pcmanik
Profil
Chamurappi:
O ASP.NET som samozrejme počul, ale Čajda ho nespomínal. Pomocou samotného C# nevytvorí grafickú aplikáciu ktorá bude fungovat v prehliadači, alebo sa mýlim?

juriad:
PHP také neběží samo o sobě
Php dokáže bežat aj bez aplikačného serveru.
Čajda
Profil *
http://www.youtube.com/watch?v=3cggaRzK15w rozhodl jsem se pro c# a koukal jsem že to dělal ve visual studiu,c# několik let ovládám aspon v normálním programováním,ale nevíte jak to udělal?Tu image toho,asi si řeknete co mi je,že to nevím po tolika letech,ale fakt nwm vyznám se v consoli windows form aplication i ostatních,ale nwm jak udělat tu grafickou stránku.
Amunak
Profil
Čajda:
Tohle je fórum o webdesignu. Rozumíme tu klientským záležitostem (HTML, CSS, JS) a nejpoužívanějšímu serverovému jazyku PHP. Nemyslím si, že ti tu někdo dokáže dobře a podrobně poradit ohledně čehokoliv jiného. Navíc z toho co tu píšeš se mi zdá, že ani teď pořádně nevíš, co vlastně chceš. Až pochopíš, jak vlastně funguje HTML a co je to ten serverový jazyk, pak ti třeba dojde, jak takový serverový kód napsat v C#.

Obecně si v tom C# budeš muset napsat nějaký vlastní serverový démon, který bude naslouchat na příchozí spojení a když ho obdrží naservíruje uživateli to správné HTML. Ona „grafická stránka“ je právě to HTML+CSS které pošleš prohlížeči (a je úplně jedno, jestli máš server Apache a servíruješ statický obsah, nebo nginx s PHP přes fCGI, nebo démon napsaný v Javě či C#. A na to tady máme Jak psát web.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Amunaka:
Rozumíme tu klientským záležitostem (HTML, CSS, JS) a nejpoužívanějšímu serverovému jazyku PHP.
Já PHP nerozumím a C# znám. Řada dalších lidí tu zná C# velmi dobře. Ať se klidně ptá.

Obecně si v tom C# budeš muset napsat nějaký vlastní serverový démon
To dělá už IIS a ASP.NET. Uplácat si stránku v C# není o moc těžší než uplácat ji v PHP.


Reaguji na Čajdu:
Grafika je podružná. Ta bys neřešil ani v C#, ani v Javě, ani v PHP, budeš se muset naučit HTML a CSS.
A piš laskavě normálně, „nevím“ se píše se samohláskami a s jedním jednoduchým „v“, za interpunkční čárkou i otazníkem se dělá mezera.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0