Autor Zpráva
Noplayer
Profil *
Prosím poraďte jak dát do meta tagu <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"/> české znaky háčky a čárky? Děkuji moc za odpověď.
jenikkozak
Profil
Noplayer:
Vlož na web tento metatag a jakékoliv texty s diakritikou (<title>, meta description...) použij až pod ním. A nezapomeň tento soubor také uložit v kódování UTF-8.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noplayera:
Kam bys chtěl ta písmenka dovnitř té značky psát? K čemu by tam měla být?
Noplayer
Profil *
To bude asi ten problém nevím jak ho uložím v kódování UTF-8


Chamurappi nechápeš


jenikkozak prosím jak uložím ten zdrojový kód v kódování UTF-8?
jenikkozak
Profil
Pokud pracuješ v Poznámkovém bloku, tak dej „Uložit jako“ a dole v „Kódování“ vyber UTF-8.
Používáš-li PSPad, tak nastavení kódování je v nabídce „Formát“.
Noplayer
Profil *
Poznámkový blok ale nejde to
nevím kde je problém? :(


Mám to na FTP Total Commanderu jak to uložím v UTF-8 tam ne na plochu?


Dobrý už to jde díky moc za radu uložil na plochu nahrál do Total commandera.


Jenom se chci ještě zeptat co by se stalo kdyby to nebylo uložené v UTF-8 ale charset windows 1250 kromě těch háčků a čárků což bych dopsal v tagu charset windows 1250 před UTF-8?

Díky


Mohu poprosit jenom o odpověď. Děkuji moc.
jenikkozak
Profil
Noplayer:
Jenom se chci ještě zeptat co by se stalo kdyby to nebylo uložené v UTF-8 ale charset windows 1250 kromě těch háčků a čárků což bych dopsal v tagu charset windows 1250 před UTF-8?
Pokud bys měl metatag s charset Windows-1250 a soubor uložený ve Windows-1250 bylo by to také v pořádku.
UTF-8 obsahuje víc znaků, máš tedy možnost použít bez problémů azbuku a spoustu dalších zajímavých znaků. Hodláš-li psát jen v češtině, je jedno, které z těchto kódování použiješ.
Noplayer
Profil *
Děkuji za odpověď. Chci se zeptat asi na co se ptát je ze začátnické? Nevím jak jsem pokročilej v s počítačem vím základy HTML tak zhruba a umím základy SEO že se přesunou soubory a udělá se sémantika a tak. Nevím jak dál pokročit ve své práci s počítačem?
Jestli začít PHP nebo Javascript což je asi dost těžké? A chápu trouchu CSS že se nadefinuje třeba a. { pro celé stránky. A PHP má taky jednu hlavičku pro všechny stránky. Je to tak nějaké povědomí mám jak mám dál postupovat asi to bude těžší otázka? Případně děkuji za Váš pohled.
Keeehi
Profil
Noplayer:
Začal bych se studiem vyjadřování. Pak bych doporučoval zdokonalit ty základy které popisuješ že máš. Základy jsou základy, tak teď zkus něco složitějšího. Můžeš zkusit vytvořit třeba "obyčejnou" osobní stránku aby vypadala k světu a zobrazovala se korektně ve všech prohlížečích. Sám budeš překvapený na kolik problémů narazíš.
Noplayer
Profil *
Proč studium vyjadřování?


No vytvořit stránku okódovat bych snad zvládnul ale nemám design. A nemám photoshop 14 500,- Kč je moc za grafický program.


A proč si myslíš že narazím na problémy? dělal jsem SEO u 30 stránek.
Keeehi
Profil
Noplayer:
Proč studium vyjadřování?
Protože ti není moc rozumět.

A nemám photoshop 14 500,- Kč je moc za grafický program.
Poraď si. Žádný warez ti doporučovat nebudu, ale existují i grafické programy které můžeš používat zadarmo. Příkladem může být třeba GIMP.

A proč si myslíš že narazím na problémy? dělal jsem SEO u 30 stránek.
Ale já o SEO nemluvil.
Noplayer
Profil *
No jaké problémy s tvořením stránky někdo udělá design a druhý to nakóduje?


Chci to umět celé sám.


Nejdřív bych chtěl ten design seženu photoshop od kamaráda snad a začnu.
Keeehi
Profil
Noplayer:
Ano, složité to není, tak to zkus.
Prey
Profil
Ahoj. Rád bych se přidal do diskuse. Na webu se mi také špatně zobrazují české znaky. V hlavičce úvodního php souboru mám:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Soubor jsem v PSPadu uložil jako UTF-8 a stejně se mi nesprávně zobrazují české znaky. Prosím o radu.
jenikkozak
Profil
Prey:
Přidej prosím odkaz na živou ukázku.
_es
Profil
Noplayer:
jak dát do meta tagu <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"/> české znaky háčky a čárky?
Ako, kam dať do tej značky? Je to predsa nepárový element, má zakázanú ukončovaciu značku. do akého atribútu by si to tam chcel dať? (www.w3.org/TR/html401/struct/global.html#edef-META)

Chamurappi nechápeš
Asi je takých nechápavých viacej, otázne je, či tomu dosť chápeš ty.
Prey
Profil
Živě je vidět na www.hotelgalerie.eu

Děkuji za pomoc.
jenikkozak
Profil
Prey:
Tvůj soubor je uložený jako Windows-1250.
V PSPadu klikni na Formát a tam klikni na UTF-8. (Bez ohledu na to, zda je u něj zatržítko.) Pak soubor ulož.
Prey
Profil
jenikkozak:
Já se z toho zbláznim...tak tohle by mě fakt nenapadlo, že když je v PSPadu zaškrtnuto UTF-8, tak to neznamená, že soubor je uložený jako UTF-8. Už to funguje.

Moc děkuji!!!
_es
Profil
jenikkozak:
V PSPadu klikni na Formát a tam klikni na UTF-8.
Alebo definuj kódovanie podľa skutočnosti:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0