Autor Zpráva
Karl
Profil *
Dobrý den,

Mohu se zeptat jak zmenšit kodováním velikost stránky je moc dlouhá? Díky
panther
Profil
Karl:
otázce moc nerozumím. Myslíš HTML kód?

Pokud je kód napsaný dobře, moc zkrátit jít nemusí (ještě je tu minifikace - smrsknutí do jednoho řádku, ale tu asi nemyslíš). Pak může být napsaný špatně a jeho přepsáním se můžeš zkrátit řádově o desítky procent (třeba na polovinu, viděl jsem i kódy, které by šli zmenšit na třetinu).

Pokud jsem se trefil s předpokladem, že se jedná o HTML kód, dodej odkaz, ať se bavíme konkrétně. Pokud jsem se netrefil, buď konkrétnější.
Karl
Profil *
Nemyslím zkrátit kod ale vzhled stránky. Jestli víš? Děkuji.
jenikkozak
Profil
Pak už chybí jen odkaz na živou ukázku. Obecná odpověď se na tohle totiž dost dobře dát nedá.
panther
Profil
Karl:
vědět asi budu (nebo kdokoliv jiný). Jen tu nikdo neví, na co se ptáš. Dodej odkaz, pak má cenu to řešit dál.
Karl
Profil *
na co živou ukázku? Děkuji za radu.
candiess
Profil
Karl:
Třeba abychom viděli konkrétní příklad?

na co živou ukázku?
Přečti si, k čemu slouží a pak pochopíš, že tvůj položený dotaz asi není ani dotazem
Petr ZZZ
Profil
Karle, myslíš tvou stránku nebo nějakou cizí? Kódováním můžeš pomocí CSS svou stránku udělat širší, pak by se mohla zkrátit: body { width:100%; }

U cizí stránky můžeš např. zkusit Ctrl a znaménko minus (Ctrl-), měla by se zmenšit. Vzhled cizích stránek můžeš měnit taky pomocí bookmarkletů.
peta
Profil
Karl: To je tezky, takovy dotaz :)
"Nemyslím zkrátit kod ale vzhled stránky"
Porad neni jasne, na co se ptas konkretne? Zkus popsat problem krok za krokem i s bodem otevru prohlizec.
- Mas svoji stranku, se svym obsahem, mas prohlizec ve full screen modu a zobrazuji se ti dlouhe radky? Pak si na jakpsatweb.cz najsi css a vlastnost width. (Petr zzz)
- Mas na obrazovce cizi stranku a jsou tam obri pismenka? Prohlizece dnes podporuji kombinaci klaves ctrl a + nebo - pro zoom stranky uzivatele. (Petr zzz)
- Otevres si cizi stranku a ma dlouhe radku. Pak je tu moznost zkusit prepnout okno z rezimu full screen na okno. Dela se to takovymi temi tlacitky vpravo nahore v okne, podrtzitko, ctverecek a krizek. Krizek okno zavira, ten nemackej. Zajima te ten ctverecek. Po jeho kliknuti bud jdou nebo nejdou menit rozmery okna. Nekdy to vsak nepomuze, autor ma zamerne nastavenou vetsi sirku, viz bod 1. V tom pripade pouzivam jeste vypnuti css, menu Zobrazeni - styl stranky - bez stylu. Sice se zrusi pekna grafika, ale texty se daji cist :)
jenikkozak
Profil
peta:
Mas svoji stranku, se svym obsahem, mas prohlizec ve full screen modu a zobrazuji se ti dlouhe radky? Pak si na jakpsatweb.cz najsi css a vlastnost width.“... a nastav body šířku z výchozích 100 % na, ehm, 100 %.

Prohlizece dnes podporuji kombinaci klaves ctrl a + nebo - pro zoom stranky uzivatele.
Aneb opakování je matkou moudrosti.

Pak je tu moznost zkusit prepnout okno z rezimu full screen na okno. Dela se to takovymi temi tlacitky vpravo nahore v okne, podrtzitko, ctverecek a krizek. Krizek okno zavira, ten nemackej. Zajima te ten ctverecek.
Tak jen maximalizuješ okno. Fullscreen je režim uživatelského rozhraní, kdy se ustupuje od klasického okénkového zobrazení - např. videa přes celou obrazovku atp. V prohlížečích se to, milý peto, dělá tak, že stiskneš klávesu F11. (Ta je na klávesnici mezi F10 a F12 - ale tyhle dvě tlačítka tě nezajímají! Dělají něco jiného!)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0