Autor Zpráva
Kristýna12
Zdravím všechny, jsem začátečnice a už mám hotovou stránku (teď si nevím rady s jedním) a to s tímto:
Jak normálně do adresového řádku píšete např. jakpsatweb.cz apod. Tak jak mám udělat, abych měla vlastní doménu (adresu), kde to nebude založené na wz.cz a moje doména a wz.cz apod. ale jen to, že zadám např. skola.cz
(to je jen příklad) a teď jak na to, pomůžete mi někdo? Díky.
jenikkozak
Kristýna12:
Domény
Kristýna12
No a jak ji (doménu) udělat na vlastní pěst mi poradí někdo? Díky.
jenikkozak
Kristýna12:
Domény » Jak zřídit doménu 2. řádu
Abys doménu získala, musíš si ji koupit u někoho, kdo nabízí jejich registrace.
Kristýna12
Tedy třeba u wz.cz, chápu to dobře?
jenikkozak
Kristýna12:
Tedy třeba u wz.cz, já osobně bych si nezvolil jako registrátora takovou společnost, která na služby, které poskytuje, kašle (což je příklad jejich freehostingu). Ale třeba to bude pro tebe pro začátek jednodušší. Ostatně později se dá přejít jinam, jak sis jistě přečetla.
Keeehi
Domény se prodávají víceméně všude za stejné peníze, jelikož nic.cz který je správce české domény určuje cenu pro registrátory a ti to jen přeprodávají. Seznam registrátorů najdeš právě třeba u nicu. Momentálně co vím, tak akci na cz domény má forpsi. Pokud se ti forpsi nelíbí, můžeš tam doménu jen koupit a hned ji převést někam jinam.
Kristýna12
jenikkozak:
A koho bys mi doporučil Ty?
margin
Profil *
Kristýna12:
A koho bys volil, nebo koho bys mi doporučil?
Nikoho, tedy zatím nikoho, protože neznám tvoje požadavky. To je jako někomu doporučit auto a nevědět, zda nejčastěji bude jezdit sám krátké jízdy po městě, nebo s celou rodinou na dlouhé výlety.
Keeehi
Kristýna12:
Doménu koupit kdekoliv (dle ceny) a pak převést k tomu, kdo se ti líbí. Mě se třeba líbí u wedosu. Osobně tam mám jak domény tak i hostingy.
jenikkozak
Keeehi:
Domény se prodávají víceméně všude za stejné peníze
Jen někteří si připočítávají provize v řádu několika set procent. :)

Kristýna12:
Vidím, že jsi to moc neproklikala. Tak tě ještě pošlu na hostingy.
Kristýna12
No chci mít jen stránku (kterou jsem vytvořila) na webu pod svojí doménou tedy aby to právě nebylo nijaké moje už. jméno.wz.cz či něco podbného, ale něco jako jakpsatweb.cz (jo, že si sám zvolil jak se bude jmenovat doména a není tam nějaké wz.cz apod.) O to mi jde, abych měla něco podobného, že zadám http://www.mojedomena.cz/ například, ale místo moje domena tam bude to co chci ta slova, chápete to už?
Keeehi
jenikkozak:
Jejda :) no všechny jsem je neprocházel.

Kristýna12:
chápete to už?
My to naprosto chápem. To co popisuješ, je správně doména. Tu si pronajmeš u některého z registrátorů (cca od 100Kč/rok). Seznam registrátorů. Jak jsem psal v [#7] a [#10], je víceméně jedno, kde to koupíš, protože se ty domény dají mezi registrátory převádět.

+ v [#11] tě jenikkozak upozorňoval, že to není všechno, co pro provoz stránek potřebuješ. Doména je jen jméno a ty stránky se musí někam ještě uložit. Tomu místu se říká hosting. Tam už záleží na tom, u koho si to koupíš. Většina společností, co jsou registrátory poskytují také hosting. Takže jek doménu tak i hosting můžeš mít u jedné společnosti. Ale vůbec na tom nezáleží, takž jestli najdeš výhodnou doménu u A a výhodný hosting u B tak to ničemu nevadí.
Kristýna12
Díky moc.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: