Autor Zpráva
kikinet
Profil
Ještě jednou zdravím,
už mám asi zavařený mozek, ale nechápu proč se mi nezobrazují obrázky na webu. Cesta k obrázkům je správná protože je stejná jako u obrázků, které jednou normálně, jméno soouboru je nakopírované takže v tom chyba není. Všechno je prostě v pohodě, ale i tak to píše, že nenalezl cestu k souboru. Vzdávám to, už nad tím sedím hodinu
mimochodec
Profil
Nepoužívej v názvech souborů

- velká písmena
- diakritiku
- mezery
kikinet
Profil
mimochodec:
To všechno vím (i když to nedodržuju). Ale když to jede u většiny fotek, proč ne u všech?
mimochodec
Profil
kikinet:
Ale když to jede u většiny fotek, proč ne u všech?

Nevím. Adresa uvedená v html se neshoduje s adresou souboru nebo ten soubor není obrázek.
Petr ZZZ
Profil
Obrázek se nezobrazuje.

A nemáš třeba zmatek ve formátech souborů? .JPG, .jpg, .JPEG, .gif, .png?
kikinet
Profil
Petr ZZZ, mimochodec:
Není to ani mezerami, ani velkými písmeny a dokonce ani formátem souborů. Všechno jsem vyzkoušela
Keeehi
Profil
kikinet:
A je opravdu ten obrázek na servru nahraný?
EDIT: Máte, ale v jiné složce, překontroluje si malepriroda a malezvirata. V adrese máte priroda ale ve skutečnosti jsou v zvirata.
EDIT2: Teda alespoň před chvíli tam byly.
kikinet
Profil
Keeehi:
Ano je, teď jsem to znova kontrolovala a celou složku obrázků jsem pro jistotu nahrála znovu
panther
Profil
kikinet:
Všechno jsem vyzkoušela
a přesto je něco špatně. Pokud jsi rozumná, přejmenuj si soubory a adresáře nějak rozumně - obsahující znaky [a-z0-9_-].

Jen ty si vidíš na FTP, my chybu neodhalíme.
kikinet
Profil
Keeehi:
No jasně... jsem blbec... Díky moc
Můžete se podívat ještě tady? Taky je tam fotka která se nezobrazuje. A (v tomto případě) je tam zadaná dobrá cesta
panther
Profil
kikinet:
malé „jpg“ namísto „JPG“.

Buď si ty názvy kontroluj pořádně, nebo (a to je to lepší... správné řešení) vše pojmenuj normálně. Na vložení obrázků na web nepotřebuješ specializované diskusní fórum.
kikinet
Profil
panther:
Dík za radu, ale velké písmena to tam dává samo když vkládáš obrázky. Navíc tím to není. Diskusní fóra jsou snad od toho aby se tam řešily problémy a jestli je tento problém pod tvou úroveň tak ho řešit nemusíš
panther
Profil
kikinet:
Navíc tím to není
skutečně ne? Já bych řekl, že je. Aspoň se nehádej.

Tohle voláš ty: http://www.alzbetasklarova.cz/WEB FOTKY/malepriroda/P10090009.JPG
Skutečný obrázek: http://www.alzbetasklarova.cz/WEB FOTKY/malepriroda/P10090009.jpg
Keeehi
Profil
kikinet:
Spíš jde o to, že my s tím nic nenaděláme. nevíme, jak se obrázek ve skutečnosti jmenuje a kde je uložen. Co můžeme, je tak akorát z okolního kontextu hádat, kde by to mohlo být uloženo a zkoušet různě velká písmena. Je to dost práce a hlavně je to zbytečné, když ty to vidíš přímo. Všechny chyby byly v adrese, tak když už se tedy ptáš a dostaneš odpověď, že si máš zkontrolovat adresu, tak tam tu chybu hledej tak dlouho, až ji nalezneš. A pokud ji nenajdeš, tak hledej dál, protože tam je.
kikinet
Profil
panther:
V souboru na svém počítači mám napsáno .jpg, na webu to vypíše .JPG

Edit: Házelo by to chybu u všech obrázků kdyby byl problém ve velikosti písmen
panther
Profil
kikinet:
na webu to vypíše .JPG
na webu to vypíše to, co mu předáš. Jestli používáš program, který tvoří automaticky velká písmena, vyměň jej.

Házelo by to chybu u všech obrázků kdyby byl problém ve velikosti písmen
jdeš sem pro radu, několikrát tu je řečeno, kde je chyba. Hádáš se. Pijdeš se dvěma dalšími stejnými problémy, stále ta samá chyba. Dám ti sem odkaz na to, co deklaruješ ty (velká písmena) a na skutečný obrázek (malá písmena). První nefunguje, druhý funguje. A stejně se stále hádáš. Nevím, o co ti jde, ale o radu zřejmě ne, to by tohle vlákno totiž nemělo tolik (zbytečných) příspěvků.

Pokud se ti nebude zobrazovat někde nějaký další obrázek, hledej chybu tam, kde byla i ve všech případech předtím.
kikinet
Profil
panther:
tak já teda nevím ale ani jeden tvůj odkaz mi nešel. Teď jsem to otevřela v PSPadu a předělala velká písmena na malá (jpg) a i tak to na webu vypíše velké (JPG). NEJSEM BLBA.

Edit: Na serveru to nejede, ale pokud spustím Priroda.html (na stejném prohlížeči) tak se zobrazí (a taky to vyhodí velké JPG)
ludekbrno
Profil *
kikinet:
Tady ti vážně už nelze poradit, protože nemáme přístup na tvé FTP, nevíme co používáš za programy atd. Hádáš se fakt naprosto zbytečně, protože důvod je 100% jasný, nesoulad ve velikosti písmen. Teď už jen stačí přijít na to, ve které fázi k tomu dojde. Každopádně začni tím, že budeš v názvech souborů, jak už bylo doporučeno výše, používat výhradně znaky "0-9", "a-z" a "-_" a nic jiného. A to všechno v html kódu i skutečném názvu souboru. Pokud bys měla problém s tím, že se ti nechce ručně přejmenovávat hromada fotek, tak třeba total commander to umí na pár kliknutí hromadně. Pak se pořádně podívej na program, kterým nahráváš soubory na FTP, protože tam může být zatržítko "převést názvy souborů na malá písmena" (např. total commander to má), který ti to může usnadnit. Jinde ale chybu nehledej, je to zbytečné.
panther
Profil
kikinet:
tak já teda nevím ale ani jeden tvůj odkaz mi nešel.
mohla sis všimnout, že diskuse udělala odkaz jen z půlky toho, co jsem posílal - protože mezera není standardní součástí odkazu. Kdyby sis zkopírovala celé ty odkazy (až po .jpg, resp. .JPG), rozdíl bys viděla.

otevřela v PSPadu a předělala velká písmena na malá (jpg) a i tak to na webu vypíše velké (JPG).
nevěřím.

NEJSEM BLBA.
to nikdo neříká, ale chyba je jasná - a výše popsaná již mnohokrát. Dále se nehádej, na velikosti písmen opravdu záleží. Pokud si myslíš něco jiného, mysli si, ale nediv se, že se ti obrázky nezobrazují.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0