Autor Zpráva
wovisek
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mám na webu vedle sebe vyskládané dva obrázky na mém počítači, na mém prohlížeči (safari) jsou normálně vedle sebe ukotveny, ale když se na to dívám někde jinde stavá se u někteých počítačů, že se poslední obrázek odstřeli o pozici dolů, jakoby odentruje. Rád bych jestli by se to dalo nějak ukotvit.

PS: Stránky zatím neprogramuju pouze chci upravovat některé vady na uměle vytvořeném html. Vím, že už to je chyba, ale nechci se pouštět do tak velikých akci jako je kompletní programování... :)

Děkuji
Keeehi
Profil
Nejspíše se už na řádek nevejde. Může to být způsobeno jinou šířkou prohlížeče, nebo jiným počítáním okrajů, nebo třeba úplně něčím jiným. Bez živé ukázky se ale nedá říct nic více.
JaySee
Profil
wovisek:
Jak psal Keeehi, chce to ukázku, ale častým neduhem je spoléhání na defaultní hodnoty prohlížeče, jako standardní margin a padding u obrázků, odstavců a divů. Proto všechny CSS Frameworky používají resetovací vrstvu a pak si vše znovu podle sebe nastaví. Je to dobrá praxe i obecně. Takže bych se podíval, jestli někde není neošetřený padding, margin. A to jak u obrázků, tak i u jejich kontaineru. Někdy může být problém i mezera nebo zalomený řádek v kódu mezi <img ... /> <img ... />....
Tori
Profil
wovisek:
Zjistěte si, které prohlížeče to chybně zobrazují. Alespoň pro jeden z nich by mohl existovat nějaký ladící nástroj (firebug, web developer toolbar, atd.) a v něm byste měl vidět, jaké rozměry se pro ten prvek použily (= co je potřeba doplnit / opravit / resetovat).
Chamurappi
Profil
Reaguji na JaySeeho:
spoléhání na defaultní hodnoty prohlížeče, jako standardní margin a padding u obrázků, odstavců a divů
Obrázky i <div>y mají nulové výchozí marginy i paddingy a odstavce mají nulové paddingy.
JaySee
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Opravdu se tak chovají všechny prohlížeče na světě? A může se stát, že se nějaký jednou začne chovat jinak? Můžu na to spoléhat? Pokud ano, tak jsem dodnes žil v klamu.
pcmanik
Profil
JaySee:
Nejaky sa nezacne chovat len tak zrazu inak, problem by malo vela webov a uzivatelia by dany prehliadac uz nepouzivali. Ak by niekto vytvoril uplne novy prehliadac, dovolim si tvrdit, ze ak by mal nieco inak ako je to teraz, nikto by sa nebabral s optimalizaciou pre neho, ked by ho aj tak nikto nepouzival.
Ugo
Profil
Ve virtuálním světě se nedá spolehnout na nic, tady neplatí fyzikální zákony. Nemít reset ale není chyba, nýbrž jiný přístup, někdo třeba nechce být tak striktní a dát možnost pro jiné zobrazení. (i když právě to občas vede k nechtěným rozdílům)
Chamurappi
Profil
Téma CSS resetů se řeší vedle. Pochybuju, že woviskův problém s nimi nějak souvisí.


Reaguji na JaySee:
Opravdu se tak chovají všechny prohlížeče na světě?
Neznám žádný, který by se tak nechoval.

A může se stát, že se nějaký jednou začne chovat jinak?
Teoreticky může. Šance, že <div>ům dá nějaký prohlížeč nenulový výchozí padding, je podobně malá, jako že jim dá nenulový text-indent — ten také resetuješ?


Reaguji na Uga:
někdo třeba nechce být tak striktní a dát možnost pro jiné zobrazení
To bych neřekl, že je hlavní motivace.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0