Autor Zpráva
nevimco
Profil *
Dobrý den,
rád bych se zeptal na jedu drobnost: když se vytváří nějaký program (nebo web) který pracuje s takovými věcmi jako uživatelské jméno, heslo, křestní jméno a příjmení, s jakou délkou se u nich pracuje ? Např. příjmení: max. 75 znaků, atd...

Děkuji za odpověd
panther
nevimco:
záleží na tobě. Většina jmen by se měla vejít do 30, příp. 40 znaků. delší jméno jsem neviděl.
Str4wberry
Podstatné asi je, jestli je případné dlouhé jméno nějaký problém například s jeho výpisem s ohledem na rozložení layoutu webové stránky.

Když vynechám jeden zdejší výstřelek Petra ZZZ, tak nejdelší normální zaregistrované jméno (rodné jméno + příjmení) na této diskusi nepřesahuje 20 znaků.

• „uživatelské jméno“ – Záleží na tom, jestli se používá jako nějaký stručný identifikátor (sloužící i např. k přihlášení) nebo jako lidsky dobře čitelný podpis. V prvním případě co nejkratší a ve druhém souhlasím s pantherem a cca 30–40 znaky.
• „heslo“ – Heslo bývá zpravidla hashováno, takže délka v závislosti na jeho (typu hashe) zvolení.
• „křestní jméno a příjmení“ – Mohlo by to být pro běžné české podmínky 20 + 20. V extrémním případě by se mohlo myslet na stav, kdy uživatel má rodných jmen anebo příjmení více.
Petr ZZZ
Reaguji na Str4wberryho:
„...výstřelek Petra ZZZ“

Vyzradils mě – vzhledem k tomu, že pivo až zas tak nemusím, mám u tebe heřmánkový čaj!

No, abych tedy jaksi... Tou přezdívkou, v době zvláště zřetelného úpadku písemného projevu v internetových diskusích, jsem hodlal oslavovat jak krásu češtiny, tak možnosti DJPW psát hezky česky s diakritikou. Že se z hlášení nečekaných potíží s registrací vyklubalo vlákno informačně zajímavé i z dalších hledisek, snad příliš nevadí. :)
Str4wberry
mám u tebe heřmánkový čaj!

Tak to abychom letošní sraz DJPW uspořádali někde v čajovně. :–)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: