Autor Zpráva
nevimco
Profil *
Dobrý den,
rád bych se zeptal na jedu drobnost: když se vytváří nějaký program (nebo web) který pracuje s takovými věcmi jako uživatelské jméno, heslo, křestní jméno a příjmení, s jakou délkou se u nich pracuje ? Např. příjmení: max. 75 znaků, atd...

Děkuji za odpověd
panther
Profil
nevimco:
záleží na tobě. Většina jmen by se měla vejít do 30, příp. 40 znaků. delší jméno jsem neviděl.
Str4wberry
Profil
Podstatné asi je, jestli je případné dlouhé jméno nějaký problém například s jeho výpisem s ohledem na rozložení layoutu webové stránky.

Když vynechám jeden zdejší výstřelek Petra ZZZ, tak nejdelší normální zaregistrované jméno (rodné jméno + příjmení) na této diskusi nepřesahuje 20 znaků.

• „uživatelské jméno“ – Záleží na tom, jestli se používá jako nějaký stručný identifikátor (sloužící i např. k přihlášení) nebo jako lidsky dobře čitelný podpis. V prvním případě co nejkratší a ve druhém souhlasím s pantherem a cca 30–40 znaky.
• „heslo“ – Heslo bývá zpravidla hashováno, takže délka v závislosti na jeho (typu hashe) zvolení.
• „křestní jméno a příjmení“ – Mohlo by to být pro běžné české podmínky 20 + 20. V extrémním případě by se mohlo myslet na stav, kdy uživatel má rodných jmen anebo příjmení více.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
„...výstřelek Petra ZZZ“

Vyzradils mě – vzhledem k tomu, že pivo až zas tak nemusím, mám u tebe heřmánkový čaj!

No, abych tedy jaksi... Tou přezdívkou, v době zvláště zřetelného úpadku písemného projevu v internetových diskusích, jsem hodlal oslavovat jak krásu češtiny, tak možnosti DJPW psát hezky česky s diakritikou. Že se z hlášení nečekaných potíží s registrací vyklubalo vlákno informačně zajímavé i z dalších hledisek, snad příliš nevadí. :)
Str4wberry
Profil
mám u tebe heřmánkový čaj!

Tak to abychom letošní sraz DJPW uspořádali někde v čajovně. :–)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0