Autor Zpráva
Strita92
Profil
Ahoj,
potřeboval bych pomoct při řešení tohoto problému. Koupili jsme s kamarádem eshop a postupně se snažíme jako úplní lajci předělávat kód, kvůli seo atd. Problém je následující. Když si přiblížím stránku (zoom), tak se mi úplně rozhodí objekty (formulář, nějaký texty a tak), při oddálení se posouvají do strany, při přiblížení naopak.

Pro ukázku vložím odkaz, na kterém je problém hlavně s tím menu co je uprostřed stránky.

ukázka

Kódování v style.css je takto:

#menu {position: absolute; top:465px; left: 375px; color: black; font-size:22px; font-family: Constantia;}

Za chyby v kódu nebo kdekoliv jinde se omlouvám, jsem v tomto oboru opravdu začátečník.

Děkuji moc za pomoc s vyřešením.
peta
Profil
Zkus jiny prohlizec. Ve FF se to priblizuje a oddaluje spravne. Menu je na miste, kde jsem si ho nevsiml.

Uprostred html kodu jsem objevil uplne jinou pozici menu.
<style>
/*This will work for firefox*/
@-moz-document url-prefix() {
  #menu{
    position:absolute;
    top:450px;}}
</style>
style="color: black; font-size:22px; font-family: Constantia;"

Ja bych sel na to jinak.
#menu {position:relative;}
#menu p {position: absolute; top:400px;} //pripadne margin-top
Mno, ale to problem nevyresi. Zda se, ze prohlizec, kde to zvetsujes, neumi pracovat s position pri zvetsovani. To je cely. Proste, je rozbity. Ale zkus to me reseni a uvidime. Pro pozicovani je dobre to provadet uvnitr bloku s relative.
Strita92
Profil
peta:
Ahoj, děkuju za odpověď a pomoc, určitě to vyzkouším.

Ta jiná pozice menu je od jednoho kodéra, který nám to trochu upravoval, protože to menu se v některých prohlížečích zobrazoval níž než mělo a zasahovalo do jiných objektů.

Jinak ten problém si asi už nemohl vidět protože jsem menu vrátil zpět do tabulky, kde to nedělá, za to se omlouvám, nicméně u sebe v pc to mám rozdělaný a dělá to i ten objednávkový formulář, nebo nadpisy, které tam chci dodělávat.

Dočet jsem se, že se to dá vyřešit tím že to menu v <div> s position: absolute umístím do ještě jednoho <div> kde bude position: relative. To rozjížděný je totiž nejspíš způsobeno tím, že position absolute si počítá souřadnice od počátku stránky, a když se udělá to co jsem psal (to je asi i to tvoje řešení) tak by se to mělo počítat od toho posledního <div>

Děkuju za pomoc, kdyby to dál nešlo, tak napíšu.
Strita92
Profil
Tak tohle už jsem vyřešil, akorát se chci ještě zeptat jestli jde udělat, když oddaluju stránku, aby se ty objekty prostě zmenšovaly (aby se zmenšovalo i písmo). Takhle se mi totiž po velkým oddálení formulář začne roztahovat (aby se do něj ten text vešel).

Děkuji za pomoc.
peta
Profil
Javascriptem to jde udelat, kdyz to neumi tvuj prohlizec automaticky.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na petu:
„Zkus jiny prohlizec. Ve FF se to priblizuje a oddaluje spravne. Menu je na miste, kde jsem si ho nevsiml. “

Nic ve zlém, ale vyznat se ve tvém projevu, pochopit, jak co myslíš, vyžaduje, zase jednou, schopnosti jasnovidce. Předpokládám, že výrokem „zkus jiný prohlížeč“ nechceš říct, že to problém vyřeší. Co chceš v návaznosti na ty dvě předchozí věty říct větou „menu je na místě, kde jsem si ho nevšiml“, to už netuším vůbec.

Dle mého odhadu spočívá tvůj problém v tom, že absolutně nestíháš napsat to, co se ti honí hlavou. Tvé myšlenky jsou možná správné, jenže ty z nich napíšeš útržky a potom to takhle vypadá a dopadá. Zkus buď psát všechno nebo se na to vykašli vůbec. Pochop prosím, že tvůj postoj "lepší kusá rada než žádná" nemá s didaktickým přístupem absolutně nic společného.

Že i průměrně mentálně nadaný člověk umí rychleji myslet než mluvit, natož psát, je známá věc, a pro vysoce inteligentní jedince to platí stejně, možná více. Dobrý autor se vyznačuje tím, že si to uvědomuje a disciplinovaně se přinutí věnovat psaní potřebný čas. Dobře psát je z 10 % talent a z 90 % dřina a disciplína. Zkus se nad tím zamyslet a psát dobře. Tvoje texty čte potenciálně velké množství čtenářů – buď k nim prosím ohleduplnější.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0