Autor Zpráva
marta
Profil *
Chci se zeptat jako blogger. Mám blog a ve statistikách návštěvnosti v sekci odkazující weby, mám stránky na které jsem svůj odkaz rozhodně nedávala a po kliknutí na ty stránky tam ani není viditelný. Jak je možné že se mi to tam objevuje? Kdo tam odkaz umístil ?
Petr ZZZ
Profil
Marto, chtělo by to trochu konkrétněji.

„Mám blog“
Kde?

„v sekci odkazující weby mám stránky“
Které?
margin
Profil *
Není problém v tom, že "odkazující web" je něco jiného, než "odkazující stránka"? Ale to jen hádám.
Další možnou, i když málo pravděpodobnou, příčinou může být, že referrer se dá podvrhnout. Paranoidní uživatelé se totiž zpravidla spokojí s vypnutím referreru.
marta
Profil *
blog je na serveru blogger.com
konkrétní odkaz dát nemůžu, adresu jsem si nezapamatovala, ale po prokliknutí nazpět jsou to stránky, s řekněme, nevhodnou tematikou
jenikkozak
Profil
marta:
To je jedna z vlastností webu - na odkázání souboru stačí aktivita vyvinutá na straně stránky odkazující (ne odkazované). Vy si hlídejte, na které stránky sama odkazujete. Příchozí odkazy Vás poškodit nemohou (z toho důvodu, který jsem zmínil dříve), proto se jimi nijak zabývat nemusíte.
Chamurappi
Profil
Reaguji na martu:
Je to obyčejný referrerový spam. Statistiky odkazujících webů zaznamenávají informaci, kterou jim předává prohlížeč návštěvníka, a pokud místo běžného prohlížeče přijde na web zlý robot, sdělí falešnou adresu. Některé weby automaticky zobrazují odkazující stránky všem návštěvníkům (nejen v interních statistikách), takže tímhle si spambot může zajistit zpětný odkaz.
marta
Profil *
Chamurappi:
A můžu se proti tomu nějak bránit? Případně, ublíží mi to nějak?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0