Autor Zpráva
lukas121
Profil *
Zdravím, na mé stránce v css jsem nastavil max-width:900px, aby nebyl text roztažený po celé stránce. Text se mi sice zůžil, jak jsem potřeboval, ale celá stránka se mi posunula doleva, přičemž předtím, bez použití css byla v pořádku vycentrovaná. Jak mám zařídit, aby si stránka zachovala max-width:900px a zároveň byla vycentrovaná? Zkoušel jsem dát i v css body do absolutní pozice, ale odladil jsem to na svůj monitor a na jiných monitorech se to logicky zobrazuje jinak.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Moje stránky: http://www.ubytujsevpraze.cz/
Keeehi
Profil
K body přidat margin: 0 auto;
Některé starší prohlížeče max-width neznají.
Co dělá <center> v hlavičce?
lukas121
Profil *
Díky za radu. :) Už to funguje.
<center> tam byl omylem, už je na správném místě.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na lukase121:
„...už je na správném místě“

Centrování pomocí blokového HTML tagu <center> bývá dnes někdy považováno za nesémantické a doporučuje se centrovat místo toho pomocí CSS (viz Keeehi [#2]). Na druhé straně tag <center> bude mít, hádám, výbornou podporu prohlížečů (i hodně starých – údajně až k Netscape 1.1) právě proto, že je starý (chceš-li, „zastaralý“), a protože žádný soudný výrobce prohlížeče nebude riskovat problémy se starými stránkami, bude i tag <center> nejspíš fungovat ještě hodně dlouho, možná až do konce věků.
jenikkozak
Profil
Kdyby tohle vlákno četl někdo s podobným problémem, odkážu na podrobnější povídání: Vycentrování obsahu stránky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0