Autor Zpráva
Stanley
Profil
Ahoj, mám problém se zobrazením stránky na jiných monitorech se stejným rozlišením.
Stránka se zobrazuje na středu, ale na jednom monitoru s rozlišením 1024px jsou okraje cca půl centimetru na každé straně a na druhém monitoru s tím samým rozlišením jsou okraje cca 4 centimetry na každé straně a je celá taková zvětšená. Neví někdo prosím čím to může být? Potřebuji aby se stránka zobrazovala na všech monitorech se stejným rozlišením stejně, jde to nějak fixnout?
Předem díky.
pcmanik
Profil
Stanley:
Potrebujeme odkaz na živú ukážku.
Taurus
Profil
Nemáš to náhodou omylem přiblížený? Ctrl + kolečko myši nebo 100% velikost se dá v prohlížečích dosáhnout Ctrl + 0. Nebo v nastavení prohlížeče.
Stanley
Profil
pcmanik:
např. Opencart demo .

Taurus:
Ne, na to jsem taky myslel a není to tím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stanleyho:
na jednom monitoru s rozlišením 1024px jsou okraje cca půl centimetru na každé straně a na druhém monitoru s tím samým rozlišením jsou okraje cca 4 centimetry na každé straně
Není ten druhý monitor fyzicky osmkrát větší? :-)
Nemají ty počítače nastavené různé DPI? To může v některých prohlížečích ovlivnit výchozí zvětšení. Přibližně procento lidí má nastavené jiné DPI.

Potřebuji aby se stránka zobrazovala na všech monitorech se stejným rozlišením stejně
Nesmyslný a neřešitelný požadavek.
Stanley
Profil
Chamurappi:
Ano, nejspíš bude problém s nastavením DPI.
Takže pokud jsem pochopil správně, problém s většími okrajemi na stranách je neřešitelný...?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stanleyho:
Nevím, proč se zaměřuješ zrovna na postranní okraje, jinak velká je přeci celá stránka. Různě velké okraje můžeš také mít, když si zmenšíš okno.
Co bys na tom chtěl řešit a proč?
Stanley
Profil
Chamurappi:
Jde mi o to, že stránka pak působí jako nudle. potřeboval bych stránku přes celou šířku 1024px.
panther
Profil
Stanley:
potřeboval bych stránku přes celou šířku 1024px.
pak width: 100%; max-width: 1300px;, treba.
Stanley
Profil
panther, panther:
To nepomohlo, bohužel.. :(
Už mě nic nenapadá...
Pac-Man
Profil
Zdravím,
konečně jsem narazil na někoho, kdo má stejný problém...
Stránka se mi také zobrazuje na různých monitorech se stejným rozlišením naprosto s odlišnou velikostí. Zkoušel jsem snad 6 různých monitorů a na každém mám zobrazenou stránku jinak zvětšenou nebo zmenšenou a všude jsou taktéž různé vzdálenosti od okrajů. Na jednom monitoru je to jak říká Stanley, jako nudle a na jiném to je zvětšené do šířky jak přes deset lup... :(
Zkoušel jsem všelijaké nastavení šířek, promazávat, přidávat, prostě abych zjistil, co za tím stojí, avšak bohužel stále neúspěšně :(
DPI jsem taktéž kontroloval... :(
Prosím o nějaké další nápady, děkuji :(
panther
Profil
Stanley:
Už mě nic nenapadá...
tak dodej odkaz na web, kde je problem k videni.

Pac-Man:
nejsi ty nahodou taky Stanley? Nebo shoda (styl psani, stejny problem a registrace par minut po Stanleyove poslednim prspevku) ciste nahodna? Take dodej odkaz na web, kde je problem k videni.

Nebo si vystac s odpovedi v [#5].
Stanley
Profil
panther:
Odkaz k vidění jsem posílal, a je to např. výchozí šablona opencartu: zde.
A né, opravdu nejsem Pac-Man
Pac-Man
Profil
Prosím?
Jen hledám odpověďi a narazil jsem na někoho, kdo má stejný problém.
A abych mohl přidat příspěvek, musel jsem se zarigistrovat, toť vše...
pcmanik
Profil
Stanley:
Ja s tou šablónou problem pri rozlíšení 1024 x 768 problém nemám. Takže bude záležat na konkretnej konfigurácii jednotlivých počítačov / prehliadačov a s tým už moc neurobíš.
Stanley
Profil
pcmanik:
Takže je to problém u nastavení uživatelů? OK, díky :)


Stanley:
Ještě jenom doplňující otázka: jak velké máte okraje na stránách? :)
panther
Profil
Stanley:
Takže je to problém u nastavení uživatelů?
proc to nazyvas problemem? Preci neni problem, ze stranku vidi kazdy z uzivatelu jinak, v zavislosti na nastaveni sveho prohlizece. Tvou praci, coby kodera, je zajistit, aby se vsem bez ohledu na upravene podminky, zobrazil obsah stejne. A je uplne jedno, jestli bude centrovany a mit okraj u kraju 1 nebo 5cm.

Chci tim rici, ze stejne jako ty (kdokoliv jiny) uvidi stranku mizivy pocet lidi (pokud bereme jako rozdil i to, jak velky je (v mm ci cm) okraj od kraju pri centrovane strance).
pcmanik
Profil
Stanley:
Na odkázanej stránke nemám žiadne okraje, obsah plne vyplní miesto v prehliadači.
Stanley
Profil
panther:
Ok, mě jen zarazilo, že na jednom monitoru se mi to zobrazilo s okrajema a na jiném monitoru se stejným rozlišením bez okrajů a zvětšené.

pcmanik:
Díky moc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0