Autor Zpráva
klasik
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat, kde je nejlepší si vytvořit doménu 3 řádu ( např. http://něco.něco.cz ), jde o to, aby nebyla vysoká cena/rok?

A jestli je rozdíl, jestli si dám koncovku - cz, com, nebo net? Jestli to vadí některým vyhledávačům - com, nebo net?

Jde o to, že com a net jsou kolem 150 Kč na rok a cz je několikrát dražší kolem 800 Kč a to se mi zdá dost. Proto uvažuji nad .com, nebo .net.

Co vy na to, poraďte, co si o tom myslíte?

Díky Martin
Petra
Profil
Domény třetího řádu jsou obvykle nabízeny zdarma (něco.webzdarma.cz). Pokud máš na to druhé "něco" nějaké speciální požadavky a nevyhovuje ti žádný doménový název, který nabízejí freehostingy, budeš si tak jako tak muset koupit doménu druhého řádu (něco.cz). Co se týče těch jiných koncovek než cz, tak domény třetího řádu se s jinými u nás snad ani nenabízejí.

To o čem píšeš dál už je evidentně o doméně druhého řádu. Doporučit nevím co, záleží co ty chceš a jaké je zaměření stránek (pro firemní je vhodnější cz, pokud jde o českou firmu podnikající v ČR). Doménové jméno si člověk většinou pamatuje a jako koncovku zkouší cz, pokud si nepamatuje. Jinak CZ domény mají zlevnit, jestli se to už nestalo :-)
klasik
Profil
Chci mít doménu pro osobní stránku. Rád bych si dal koncovku cz, ale je rozdíl dát za cz 800 kč, nebo za com 150 kč. O nic jiného zde nejde, jen o cenu. A o vyhledávače, jak si poradí s koncovkou com.
bitbit
Profil
No vyhledávače si s koncovkou com i net poradí stejne jako cz např. Google atd. Né-li lépe.

Jediný problém, který může nastat s koncovkou com nebo kteroukoli jinou co není určité země (net,org,info atd.), je že vyhledávač může tuto doménu umístit pod špatný jazyk. Třeba by tvoje stránky na doméně com psané česky dal pod španělštinu. To se ale nestane pokud máš správně nastaveny meta znaky. (i když v dnešní době je vyhledávače moc nepoužívají).

A ještě k doméně třetího řádu. V ČR pokud vím žádný freehosting nenabízí doménu 3. řádu jinou než cz. Ale na internetu je několik freehostingů co nabízejí doménu třetího řádu com, net a org. Ale anglicky.
klasik
Profil
Jde o to, že např. Centrum využívá vyhledávání Morfeo ( http://morfeo.centrum.cz/ ), které umí hledat jen stránky s koncovkou .cz, tak pokud si dám např. .com, tak mou stránku nenajde.
Acci
Profil
klasik
Pokdu chceš, aby Morfeo prohledávalo i tvoje stránky, musíš je přidat do katalogu Centra
Viz http://morfeo.centrum.cz/webmasters.php#3
klasik
Profil
No právě. Ale nikdo neví, kolik je takových vyhledávačů, které hledají jen .cz. A zjišťovat to a ručně je tam vkládat není ono, mělo by si to nají samo, bez toho, aniž bych něco vkládal do katalogu.
Richi
Profil
klasik
No jestli jsi línej svůj web vložit do vyhledávačů a katalogů tak nepočítej že ti tam budou lidi chodit z vyhledávačů a že te vyhledávače daj na první místa ...
Co se .cz týče, vyhledává je jenom 1.cz ale od nich je stejne traffic 0.000nic :-)
Ostatní vyhledávače hledaj ve všech koncovkách, v dnešní době globalizace to už ani jinak nejde.
Acci
Profil
Richi
A třeba ještě Jyxo
A 1.cz využívá Morfeo
klasik
Profil
Nejsem línej to tam dávat, ale je to zbytečné, ono to ztrácí smysl, když se to musí ručně vkládat do vyhledávačů.
Richi
Profil
Nejsem línej to tam dávat, ale je to zbytečné, ono to ztrácí smysl, když se to musí ručně vkládat do vyhledávačů.
Cože??? Jaký smysl to ztrácí??? :-)))

Acci
Jyxo mi hledá všechny weby s doménou .com tak možná to tam jen píšou ale není to pravda že by hledalo jenom .cz
klasik
Profil
Ten, že je pak jedno, jakou koncovku dám, nebo nedám a v tom, že pak je mi jedno, jestli to vyhledávač najde, nebo nenajde, když se člověk musí proklikat do katalogu a najít požadovanou kategorii.

Asi pokud si nedám .cz, tak je to na pendrek.
Když dám .com, nebo .net, tak to některé vyhledávače nenajdou a zařadí to do skupiny, kde se píše např. anglicky.

Ale na druhou stranu koncovka .cz je na mě celkem dost drahá.
Petra
Profil
klasik: Pokud dáš odkaz na svůj web do katalogu Seznam, Centrum a Atlas a získáš dostatečné množství dalších odkazů, aby tě vyhledávače zaindexovali, budou tě indexovat všechny významné vyhledávače. Ano, mohou být další, které neindexují samy od sebe doménu CZ. Já osobně neznám žádný takový vyhledávač, který by mi přivedl alespoň minimálně významný počet návštěvníků. A jestli si nutné množství odkazů seženeš přes registrování do katalogů nebo jinak, to už je tvoje věc, ale ty tři jsou prostě důležité.

Pořád ale nechápu moc o čem mluvíš, koncovka cz drahá není, pro doménu třetího řádu je obvykle zdarma. Naopak koncovky cizí u nás asi neseženeš.
mat
Profil
klasik

jak říká Petra - pokud chceš doménu třetího řádu, může ti být jedno, že je doména .cz na tebe drahá - domény třetího řádu jsou především parketou freehostingů, neměl bys tedy za ni platit nic...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0