Autor Zpráva
David K.
Profil *
Zdravím všechny,
rád bych napsal menší organizér pro mobilní browser, ale zjišťuji, že všechny tyto browsery kašlou na nastavení velikosti písma v pixelech. Je možné nějakým způsobem browseru sdělit, že má zobrazovat přesné pixelové rozměry a nemá si vymýšlet své zvětšení?
Zkoušel jsem <meta name = "viewport" content = "width = device-width; initial-scale=1.0; maximum-scale=1.0; user-scalable=no;" />, ale bez efektu.
Abych byl konkrétnější: Testuji to na Androidu v Dolphin Browser HD, protože jako jediný si pamatuje, že se má spouštět ve fullscreenu, čili je jako stvořený pro psaní webových aplikací nebo informačních systémů...

Předem děkuji za jakékoli rady.
David Kořínek
final
Profil
nie je lepšie nastaviť veľkosť písma v %?
joe
Profil
Jak to myslíš, že si vymýšlí zvětšení? Telefon jen zoomuje, tedy stejně tak, jako to můžeš udělat na počítači (Ctrl + scroll). Ty bys chtěl snižovat použitelnost na mobilu tím, že velikost písma by byla stále stejná?

Pokud ne, pak jsem tvou otázku moc nepochopil a prosím o doplnění.
David K.
Profil *
Final: ZKoušel jsem velikost písman v procentech, ale nefungovalo to. Jde to vůbec? Z kterého prvku jsou ta procenta?
Joe: Ano, v podstatě jsi mou otázku pochopil správně - de facto si chci použitelnost v mobilu ohlídat sám tím, že si nastavím přesné pixelové rozměry. Čili bych byl rád, kdyby browser na začátku nezoomoval a přesně respektoval mnou nastavené rozměry.
Asi by nebylo od věci i nějaké procentuální řešení...
Jsem zvyklý dělat desktopové weby, kde browsery povětšinou dělají, co se jim řekne; takže tohle mě trochu štve :-)


Tak je to vyřešeno, je potřeba nastavit ještě DPI.
<meta content='width=device-width; target-densitydpi=device-dpi, initial-scale=1.0; maximum-scale=1.0; user-scalable=0;' name='viewport' />
Jinak samozřejmě respektuji použitelnost, takže mě prosím nekamenujte za zjišťování něčeho takového ;-)


A ještě detail: Samozřejmě je vhodné umazat "maximum-scale=1.0; user-scalable=0;", aby mohl uživatel zoomovat.
Rellik
Profil
David K.:
de facto si chci použitelnost v mobilu ohlídat sám tím, že si nastavím přesné pixelové rozměry.
No jo, to si ale pohlídáš pouze pro svůj mobil. A co ty ostatní?

Ty % se odvíjí podle natavené velikosti písma přímo v prohlížeči (v mém případě firefox, písmo serif 16). Od této velikosti 16 se pak počítají ty procenta... Dělat písmo na pixely není dobré řešení. Ono by se taky mohlo stát, že mobil zmenší stánku, tak aby vešla na display a písmo nechá podle nastavených pixelů - totální rozhození celé stránky...
David K.
Profil *
Rellik:
Ono mi jde o napsání celkem specifické webové aplikace pro omezený okruh uživatelů, kde si ohlídám zařízení celkem snadno.
Se zoomováním jsem zatím problém nikdy nezaznamenal, ale budu testovat na všem dostupném a kde to půjde (zřejmě všude), zvolím relativní jednotky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0