« 1 2 »
Autor Zpráva
Parchant
Profil *
Jak můžu udělathypetextový odkaz?Jakoby že budu mýt na hlavní stránce např. popis a hypertextovy odkaz diskuze.Jak to muzu udelat?
Parchant
Profil *
Proč mi nechcete odpovědět?
Yuhů
Profil
Najdeš si URL stránky, kterou chceš odkázat. Prostě adresu stránky, na kterou chceš, aby odkaz vedl. Třeba dejme tomu http://diskuse.jakpsatweb.cz. Tu adresu si zkopíruj.

Potom do zdrojáku vložíš takovouhle věc:

<a href="http://diskuse.jakpsatweb.cz">Odkaz</a>

a odkaz bude klikací a povede na tu stránku.

Pokud nevíš, jak něco vložit do zdrojáku, napiš nám, v jakém programu stránku děláš.
Parchant
Profil *
v Notepadu
Yuhů
Profil
no, tak to tam v notepadu vlož tak, jak jsem to napsal, ulož to a refreshni stránku v prohlížeči.
Parchant
Profil *
V pozn. bloku.
Spikee
Profil
No, veď to je to isté.
Parchant
Profil *
Pokud nevíš, jak něco vložit do zdrojáku, napiš nám, v jakém programu stránku děláš.
Kde je zdrojak v Notepadu?
Hanz
Profil
Parchant
Doporučuji ti nejdříve si pročíst Jak psát web

PS: Podle přezdívky a dotazů si začínám myslet že si z nás děláš srandu :)))
Yuhů
Profil
Parchante, v notepadu vidíš jenom zdroják. Tam nic jiného vidět není.

Sakra, co vysvětluju blbě? Zajímá mě, na čem jsi se zaseknul. Jestli můžeš, popiš, jak to chápeš.
Parchant
Profil *
Ne jako např. když budu mýt hlaví stránku popis klanu a hypertextovy odkaz budu chtit mýt na členové v klanu a novinky tak jak mám udělat ten hypertextak na tyto 2 věci
Parchant
Profil *
Plz odpovězte
Parchant
Profil *
muzete mi odpovedet?
bojars
Profil
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<html>
<head>
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1250" />
<title>Parchantův hypertexťák</title>
</head>
<body>
<h1>Popis klanu</h1>
<a href="clenove_klanu.html">Členové klanu</a><br />
<a href="novinky.htm">Novinky</a>
<p>Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla.</p>
<p> Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, </p>
<p>(ulož si toto ako *.html súbor a otvor v browseri)</p>
<p>:-)</p>
<h6>&copy;Copyright parchant 2004</h6>
</body>
</html>
izsak
Profil
<a href="clenove_klanu.html">Členové klanu</a>
<a href="novinky.htm">Novinky</a>


toto by som tiež dal do odstavca ;-)

<p><a href="clenove_klanu.html">Členové klanu</a>
<a href="novinky.htm">Novinky</a></p>
Parchant
Profil *
muzete mi odpovedet?
Parchant
Profil *
dik
Parchant
Profil *
A jak to můžu dát např. na levou stranu ty hypertextové odkazy?
Wily.
Profil *
myslíš pravu ?
podle toho zdrojáku by to už na lavej strane malo byť.
bojars
Profil
<table align="left" border="1">
<tr>
<td><a href="clenove_klanu.html">Členové klanu</a></td>
<td rowspan="2"><p>Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla.</p>
<p> Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, Blablabla blabla, </p> </td>
</tr>
<tr>
<td><a href="novinky.htm">Novinky</a></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2"><h6>&copy;Copyright parchant 2004</h6></td>
</tr>
</table>

(napríklad)

pozri si niečo o tabuľkách ...

(za chvíľu tu budeš mať "prednášku" o CSS- ale lepšie bude, keď začneš od HTML)
Parchant
Profil *
Prostě chci udělat stránku jako je www.vietcong.cz aby tam byly takhle nalevo hypertextaky
Wily.
Profil *
ešte by som chcel dodať že "ak sa nepozeraš na monitor zozadu tak by to malo byť na lavej strane" :)
sadni si k tomu poriadni a vystri chrbat.
Parchant
Profil *
ešte by som chcel dodať že "ak sa nepozeraš na monitor zozadu tak by to malo byť na lavej strane" :)
sadni si k tomu poriadni a vystri chrbat.

Jak to mysliíš?Já se ptám jak to udělat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bojars
Profil
Parchant- kašli na provokácie- urob to, čo som Ti napísal...
Wily.
Profil *
to som nemyslel ako provokaciu.. skor som tym naznačil že ľava strana na monitore je ľava strana z pohľadu parchanta a nie prava strana z pohľadu monitoru.
Za pochopenie ďakujem a za dvojzmyselnu naražku se omplouvam :)
bojars
Profil
Wily._ ja len, že toto nie je vietcong.cz, ale diskusia o písaní www stránok.

:-)
Parchant
Profil *
bojars:ja daval jen priklad.rekne mi nekdo jak se da hypertextak na levou stranu kua
bojars
Profil
Parchant: vložil si to do toho zdrojáku medz tagy<body></body>
Parchant
Profil *
jo
bojars
Profil
Parchant: ako to vyzerá, klikol si na ten odkaz o tabľkách...? upravuješ to podľa toho, čo píše Yuhů?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0