Autor Zpráva
salazzar
Profil
omlouvám se za ten bulvární nadpis ve skutečnosti bude mít eshop "jen" tisíce produktů a má otázka zní:
Který z volně dostupných eshop si dokáže udržet dobrou odezvu bez výkonějšího HW a jestli to dokáže bez pluginů?
Ptám se protože můj oblíbený OpenCart při 8500 produktech měl odezvu asi 1min 24s pro zobrazení hl. stránky.
Slyšel jsem že VirtueMart by mohl být dobrou volbou nebo napsat eshop v Nette Framework?

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „eShop vs. 100 000 produktů“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
mimochodec
Profil
Nedělám si iluze o free produktech, ale nechce se mi věřit, že by opencart nezvládl 8500 produktů. Problém bude někde jinde. Jak ta hlavní stránka vypadá?

nebo napsat eshop v Nette Framework ?

Nebo napsat eshop v php.
salazzar
Profil
mimochodec:
byla to čistá instalace jen jsem do ní importoval produkty pak jsem se docetl ze kdyz vypnu jeden z pluginu Kategorie dostal jsem o destiky procen lepsi vysledek bohužel stále více než 30s pro načtení hl.stranky
panther
Profil
salazzar:
nekde chyba byt musela, i 30 vterin je dost pomale. Na OpenCartu jiste bezi vice nez malo eshopu, ale s takovou odezvou by moc dlouho nebezely... Hledej chybu jinde nez jen ve vypnuti jednoho pluginu.

Druha vec je samozrejme i hosting. Kde jsi to mel umistene, nebavime se, doufam, o nejakem freehostingu?
peta
Profil
I na free hostingu vyhledani mezi 8500 produkty je pro sql brnkacka. Neco jineho je pak to zobrazovat pres php. Zkus si udelat echo toho sql dotazu a dat ho do phpmyadmina, napise ti, jak dlouho mu to trvalo.

- Otazkou samozrejme pak je, co v tom dotazu hleda? Jaka je struktura tabulek? Nad jakymi sloupci jsou indexy? Pokud prohledava v dotazu i vetsi text, zda ho prohledava fulltextove?
- "vypnu jeden z pluginu Kategorie" To by nemelo mit vubec vliv. Leda by to byla zaskrtnuta jedna z moznosti pro hledani. Ale prave mezi kategoriemi by melo problehnout hledani v mysql rychleji nez 30s.

"Ptám se protože můj oblíbený OpenCart při 8500 produktech měl odezvu asi 1min 24s pro zobrazení hl. stránky."
To muze byt take problem nastaveni serveru a vypisovani pres echo, zkus tam na zacatek kodu pridat ob_start (http://cz.php.net/ob_start).
Ale, pokud tech 8500 produktu vypisujes na stranku, tak to muze byt celkem zatez. Nebo vyhledavas v textu na 8500 radcich jen jedine pismenko, ktere se s pravdepodobnosti asi 10% nachazi na kazdem tom radku. Pokud tam treba nemas LIMIT v sql dotazu, ktery omezi pocet vracenych radku, aspon.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0