Autor Zpráva
jiriczek234
Profil
Ahoj,
určitě se to tu někde píše, ale v nabídnutých odkazech se píše jenom o flash metodě... problém - Mám stránku v HTML: http://zkouska.jiriczek.eu/ a chci si to dát jako hlavní design webu jiriczek.eu ale nevím, jak udělat, aby mi ten po najetí změnil barvu... nebo nejlépe, aby se po najetí podtrhl... V CSS tam nic nemám, je to pouze čisté HTML... Víte někdo jak na to ? :)
Děkuji za radu.
Darker
Profil
jiriczek234:
aby mi ten po najetí změnil barvu
Ten kdo?

Akce při najetí myši se dají nastavit CSS pseudotřídou hover:
span.blikaci {
  color:yellow
}
span.blikaci:hover {
  color:red;
}
mimochodec
Profil
jiriczek234:
V CSS tam nic nemám

Vylepšení odkazů » Pseudotřída :hover
jiriczek234
Profil
mimochodec:
a jde i to podtržení ? :)


Darker:
jaj zž říkal kolega css nemám.. :)
panther
Profil
jiriczek234:
text-decoration
panther
Profil
jiriczek234:
jaj zž říkal kolega css nemám.. :)
a tohle je co za nemysl? Černou barvu na pozadí body si nastavil jak?
jiriczek234
Profil
panther:
pravé tlačítko myši - page properties - backgroud - black :D prostě soubor xxx.css tam nemám... mám pouze index.html... a trošičku nevím, jak to mám napsat... :(( web dělám v expression webu
Darker
Profil
jiriczek234:
prostě soubor xxx.css tam nemám
CSS neznamená jen nějaký soubor.
Bez CSS selektoru to ale každopádně neuděláš.

Je možné použít javascript (kdybys CSS použít NESMĚL), pokud ale nejsi sto napsat CSS selektor na nějaké eventy v javascriptu můžeš zapomenout.


No prosím.
panther
Profil
jiriczek234:
prostě soubor xxx.css tam nemám
ten neni nutny, jsou i dalsi formy, jak lze CSS aplikovat. Bud interne do stranky mezi <style> a </style>, nebo inline zapisem. Inline zapisem vsak neudelas :hover a bude i nejhure udrzitelny.

web dělám v expression webu
pokud neni tento editor schopen dovolit ti tvorbu vlastnich CSS, doporucuji ti ho vymenit za jiny editor a zacit studovat moznosti kaskadovych stylu.
jiriczek234
Profil
Prostě je to editor - co vidím, to mám... Což mi vyhovuje... Ale pořád nějak nevím, jak to udělat... :(
Rellik
Profil
k čemu myslíš, že máš v kódu toto:
a {
    color: #000000;
}
a:visited {
    color: #000000;
}
a:active {
    color: #000000;
}
a:hover {
    color: #000000;
}
Zkus si na gogglu vyhledat co který zápis dělá a uvidíš... Ptát se tady na takovou banální věc, dostat několik odpovědí a pořád psát, že nevíš jak to udělat je už trochu moc...
Pokud ti ale ten editor, jak tomu říkáš, dělá podobné šílenosti s odkazy jako toto co máš na stránce:
<a id="menu_main_selected" href="http://jiriczek.eu/" style="color: rgb(0, 0, 0); text-decoration: none; float: left; height: 33px; line-height: 33px; text-align: left; outline-style: none; outline-width: initial; outline-color: initial; width: 928px;" class="auto-style7">
                    <span style="margin: 0px 15px; display: inline; line-height: 33px; height: 33px; text-align: left; cursor: pointer; float: left; width: 904px;">

                    <strong>Úvod&nbsp;&nbsp;&nbsp; Walkthrough&nbsp;&nbsp;&nbsp; 
                    Letsplay&nbsp;&nbsp;&nbsp; Download&nbsp;&nbsp;&nbsp; 
                    Informace o hrách&nbsp;&nbsp;&nbsp; Návody&nbsp;&nbsp;&nbsp; 
                    Software&nbsp;&nbsp;&nbsp; Hardware&nbsp;&nbsp;&nbsp; Výměna 
                    ikonek&nbsp;&nbsp;&nbsp; Kontakt&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ikonky&nbsp;&nbsp;&nbsp;

                    </strong></span></a>
                    
Tak ti to stejně nepomůže, protože to tam je nastavené znova (style="color: rgb(0, 0, 0) - černá). Raději se na weby jen dívej, než dělej... Nebo se nauč psát weby pořádně ručně... ;)
ludekbrno
Profil *
jiriczek234:
Pokud tady chceš radit, jak udělat nějakou konkrétní věc, tak prostě budeš muset začít psát HTML a CSS klasicky ručně příkazy. V opačném případě se obrať na technickou podporu tvého wysiwyg editoru. Tady ti spousta lidí ráda poradí, jakým příkazem a parametry dosáhneš požadovaného výsledku, ale s obsluhou konkrétního editoru těžko. Velmi doporučuji, abys zvážil naučení se základů tvorby webu manuálně bez wysiwyg editoru. 1) dostaneš podstatně lepší kód bez vložených hromady nesmyslných tagů, 2) budeš mít výsledek více pod kontrolou a 3) se něco naučíš.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0