Autor Zpráva
Tori
Profil
Pěkný večer.
Mohli byste mi prosím poradit, co bych měla napsat jako minim.technické požadavky (na PC uživatele) v případě statických webstránek na CD/DVD? Internetový prohlížeč je jasný, od jaké verze to vypadá ok víme. Dlouhá jména souborů jsem našla, že fungují až od Windows 9x/NT, ale starší Windows asi už nikdo ani nepoužívá. U ostatních OS netuším. Hlavně nevím, jestli má smysl to tam nějak rozepisovat. Z klienta mám pocit, že očekává nějaké ty MHz a MB RAM. Sama za sebe bych napsala "Počítač s operačním systémem, monitorem, čtecí DVD mechanikou a internetovým prohlížečem, který umí zobrazit obrázky.", ale je mi jasné, že to nepůsobí moc profesionálně. Budu ráda za každý názor.
Zechy
Profil
A přitom přesně takhle podobnej popis měl na svých CD počítač pro každého.
Co se týče RAMky a MHz, tak tam spíš bude o tom, kolik sežere ten prohlížeč než ta stránka samotná.
_es
Profil
Tori:
Internetový prohlížeč je jasný
Určite? Overila si si, ako sa stránky zobrazujú v rôznych prehliadačoch v rôznych operačných systémoch? Využívajú tie stránky aj JavaScript?
Joker
Profil
Tori:
Dal bych „Webový prohlížeč (od nějaké verze), obrazovka s rozlišením (minimální rozlišení)“.
Tori
Profil
Zechy:
Ad RAM: Teď jsem koukala na JS vyhledávač, je schopný sežrat mezi 20 a 30MB (říká Chrome).

_es:
K Macu nemám bohužel přístup. Stránky vypadají správně pod windows v MSIE 6+, Opeře od v.10 (kvůli písmu), FF 3.6.něco. Opera/FF pod linuxem se jeví stejně jako pod windows, na Konqueror jsem zapomněla ale kouknu. Starší verze Chrome jsem nezkoušela vůbec, spoléhám že když už to někdo používá, tam má povolené autoupdaty. Asi jsem řešila hlavně IE+windows, neb s tím bylo nejvíc problémů. Nemám ještě takový přehled o prohlížečích, mezi kterými verzemi jsou zásadní rozdíly. Něco jsem dohledala i tady, ale zatím nemám úplně jasno (třeba u FF), které verze testovat. Takže 100% jistá si nejsem, ale v těch verzích, které jsem zkoušela, to bylo ok.
peta
Profil
Na tvou otazku neni snadne odpovedet. Mezi strankami na webu a cd neni rozdil. Prohlizeci je to jedno.
Ruzne starsi pc maji ruzne prohlizece a ty jsou ruzne narocne na hw (ram, cpu).
Naroky na prohlizec stoupaji s pouzitim animaci, videi, flash, javascriptu. Kazda verze to resi jinak, kazdy system take.
IE6 bez service packu 2 se chova jinak nez s nim a v jedne skole jsem si to vyzkousel na slabsim pc na vlastni kuzi, kdy jsem to pak pracne cele preinstaloval zpet, protoze sp2 sezralo veskerou ram.
Treba ve FF mi plugin container sezere pro flash docela dost ram. F15 sama o sobe tusim 200-300MB (neni mi jasne, proc tolik pameti potrebuje prohlizec).

Ja bych mu tam vypsal seznam nejmensich testovanych verzi prohlizecu s minimalni doporucovanymi pozadavky pro vyrobce prohlizece.
margin
Profil *
peta:
Mezi strankami na webu a cd neni rozdil. Prohlizeci je to jedno.
Není to tak úplně pravda, pokud je na disku nebo na CD "aktivní obsah", například JavaScript, CSS filtry...

Tori:
Pokud na CD/DVD bude aktivní obsah, jsou dvě možnosti:
Změnit výchozí nastavení Internet Exploreru. Je možné, že máš přenastavený IE, aby tě při testování neobtěžovaly hlášky kvůli aktivnímu obsahu, výchozí nastavení IE vypadá (s drobnými odchylkami podle verze IE) takto: http://teststranek.kvalitne.cz/images/motw.png. Dávám to sem proto, abys mohla v IE testovat chování stránek při spouštění z disku a z CD/DVD.

Protože nemůžeš po uživatelích IE chtít, aby měnili nastavení prohlížeče, jde problém aktivního obsahu vyřešit pomocí Mark of the Web.
Stručný výcuc je tady: HTML CD prezentace - trapné IE zabezpečení
Str4wberry
Profil
Mohlo by jít profesionálně zvící HW požadavky sestavit na základě HW požadavků podporovaných prohlížečů.
Tori
Profil
margin:
Děkuju, Mark of the Web používám. I tak jsem ale měla problémy s odkazy na samotné .jpg soubory (pouze kombinace MSIE + vypnutý JS, jinak by se použil buď lightbox nebo by ostatní prohlížeče otevřely obrázek). Obrázky se prostě neotvíraly ať už bylo nastavení IE jakékoli, včetně aktivního obsahu z CD. Je možné, že to byl nějaký problém způsobený multiple IE a prioritními nastaveními z jiné verze MSIE, protože např. WebDevToolbar si taky pamatovala nastavení provedené v jiném IE.
Nakonec jsem to vyřešila zabalením obrázku do jakoby webstránky, obsahující jen \r\n<!-- saved from url=(0014)about:internet -->\r\n a tag <img>, s tím že pokud je zapnutý JS, tak se adresa odkazu změní z obrazek.html?ext=jpg na původní obrazek.jpg pro lightbox. Pokud v tom html obalu MotW nebyl (a jinak tam mohl být jakýkoli obsah), tak se odkazy taky neotevíraly. Ještě je možné, že jsem tu chybu způsobila sama nějakou změnou nastavení zón v IE, každopádně html wrapper to vyřešil.

Str4wberry, peta: Děkuju, kouknu na ty HW požadavky prohlížečů a něco z toho něco udělám. Jokerovi děkuju za rozlišení obrazovky, to mi nenapadlo, zjistím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0