Autor Zpráva
Tomáš Pařízek
Profil
Dobrý den,
dělám web a v Firefoxu, Chromu a Opeře mi jede v pohodě, ale v IE se mi nenačítá.

Web: worldoftanks.g6.cz/pre-alfa/index.html

Proč?

Předem děkuji za všechny odpovědi
jenikkozak
Profil
Tomáš Pařízek:
Dá se to vyřešit tak, že pomocí DOCTYPE nebudeš přepínat IE do quirku.
Tomáš Pařízek
Profil
Funguje, skvělí!

Moc děkuju
margin
Profil *
Tomáš Pařízek:
Funguje, skvělí!
V IE7 žádná změna, pomohlo to až v IE8. Stránka se v IE načte, ale překrývají se absolutně pozicované elementy, máš stránku velice nešťastně nakódovanou.
Relativní pozicování trápí začátečníky
jenikkozak
Profil
margin:
Máš pravdu, nedal jsem spolehlivé řešení. Omlouvám se.

Tomáš Pařízek:
Stránka by se ti zjednodušila, kdybys ty tři barvy na pozadí nedělal pomocí tří absolutně pozicovaných divů. Použil bys obrázek, který by byl široký 1 px a nechal bys ho roztáhnout přes celou šířku obrazovky. Stejně máš výšku jednotlivých prvků pevně určenou v pixelech.
Nebo teď, jak to máš (což je o dost horší řešení) přesuň ty divy, které mají na starosti pozadí, v kódu před ten prvek s relativním pozicováním.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
„Použil bys obrázek, který by byl široký 1 px... “
Raději širší, klidně třeba 100 px.
Tomáš Pařízek
Profil
OK,
udělal jsem obrázek, ale nevím jak nastavit, aby se obrázek opakoval jen horizontálně a ne vertikálně



jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Raději širší, klidně třeba 100 px.
Původně jsem chtěl zmínit, že může být širší. Ale pak jsem si to rozmyslel. Ta stránka nevypadá jako dílo člověka, který by používal pokročilejší techniku, jakou CSS sprites jsou (u malého webu stejně valný význam nemají), a myslím, že u „obrázku širokého 1 px“ je snáze představitelné, jak bude „fungovat“, než kdybych napsal: „udělej obrázek vysoký 138 px a široký klidně třeba 100 px“.

Tomáš Pařízek:
Pomocí vlastnosti Background-repeat.
Například takto: <body style="#858585 url("img/bg.png") repeat-x;">
Můžeš z něj ještě oříznout tu plochu s nejsvětlejší barvou, ta se doplní barvou pozadí - #858585.
Tomáš Pařízek
Profil
Funguje,

Moc děkuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0