Autor Zpráva
scrap
Profil *
Dobrý den,
velice mě zaujal digitální scrap. Rád bych se o něm dozvěděl více, ale bohužel jsem nenašel žádnou pořádnou stránku v českém jazyce. Máte se scraphem někdo zkušenosti, popř. odkážete mě na nějaké zajímavé stránky o skrapu? Děkuji za Vaše odpovědi

Moderátor Chamurappi: Titulek „Jak na scrap?“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
mimochodec
Profil
ok, tak třeba já. Co to je?
Petr ZZZ
Profil
Na stránce computerlexikon.com jsem našel vysvětlení, že (v souvislosti se schránkou) se jedná o temporární systémový soubor. Dále se tam píše (překládám z němčiny):

Když například přetáhneme kousek souboru Word na desktop, vzniká soubor .shs. Bohužel bývají tyto soubory zneužívány na šíření trojanů a virů, protože se do nich dají zapracovat skripty. Dostaneme-li tedy například email s takovým souborem, neměli bychom přílohu otevírat.

scrap:
Proč se ptáš? Jestli chceš vyrábět viry, řekl bych, že bude lepší, když se rozloučíš a už se sem nevrátíš...
scrap
Profil *
Rozhodně nechci vyrábět viry nebo něco podobného.
Mám na mysli http://en.wikipedia.org/wiki/Scrapbooking, ale v digitální podobě. Chci vytvořit pohled např. něco jako je zde: http://www.mimibazar.cz/scrapbook.php?id=4191574
Proto se ptám, jestli s tím nemá někdo zde zkušenosti, viz. otázka výše?
Děkuji
jenikkozak
Profil
scrap:
Nehledáš tedy nakonec tutoriál na obyčejnou „fotomontáž“? Na to spoustu obrázkových i videových návodů najdeš.
Tori
Profil
Btw jak se scrapbook řekne česky - památník nebo spíš vzpomínkové album? Přijde mi divné používat angl.výrazy pro věci, které už dlouho existují i u nás. Jinak díky za odkaz, přivedl mě k teorii o využití techniky brikoláže v programování. :)
Petr ZZZ
Profil
Tori:
jak se scrapbook řekne česky
Řekl bych, že tomu, co na té anglické wikipedii popisují jako „scrapbook“, odpovídá to, čemu jsme jako děcka říkali „cancák“. Sice jsme do něj hlavně psali a kreslili, ale daly se do něj samozřejmě i lepit památeční jízdenky na vlak, lisované listy jilmu a tak podobně. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0