Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
Mám takový nápad na projekt. Problém je, že neumím moc kódovat a už vůbec ne programovat. Jediné čím se zabývám je grafika, takže tu bych si udělal sám. Ale co ten zbytek?

Asi bude nejlepší si na to někoho najít. Problém je, že nevím jak moc bude projekt úspěšný a jestli bude výdělečný (možná příjmy z reklamy, ale tou to nechci přehánět). Proto se mi nechce do toho zatím vrážet desítky tisíc.
Dále mám obavy, aby mi programátor nezebral nápad a projekt a nerozjel jej sám.

Jak to řešit?

Jde o projekt podobný čsfd, prostě taková databáze, ale trošku odlišná a v jiném "oboru". Na kolik by mě to asi tak vyšlo, nebo jak toto řešit.
Děkuji
Juandev
Profil
neregistrovaný:
že nevím jak moc bude projekt úspěšný a jestli bude výdělečný (možná příjmy z reklamy, ale tou to nechci přehánět). Proto se mi nechce do toho zatím vrážet desítky tisíc.
No, tak na základě tohoto konstatování se tady na tebe určitě vrhnou stovky lidí, že s tebou chtějí spolupracovat.

No tak tady jde asi o business plan. Máš nápad a nevíš, jestli bude výdělečný a nemáš na rozjezd peníze. Můžeš zkusit nějaký inkubátor, to někomu prezentovat, kdo by ti na to dal peníze. Nicméně se obávám, že když jsi již tady nerozhodný, tak budeš působyt nerozhodně i na donory a nikam se nedostanete.

Já bych to zabalil a soustředil se na věci, kde si seš alespoň jistý přínosem.
Tori
Profil
Připomněl jste mi zajímavý článek M.Malého, který vám odkážu: http://www.zdrojak.cz/clanky/od-napadu-k-realizaci-nez-zacneme-programovat/ , případně i odtamtud odkazovaný nápad za milión
peta
Profil
neregistrovaný:
Je tu forum Prace a zakazky.
Pokud hledas nekoho duveryhodneho, poptej se pres rodinu, pribuzne a jejich zname. V opacnem pripade proste budes muset tomu cloveku, pravdepodobne studentovi, verit.
Proletel jsem nadpisy v clanku od Tori a mam stejny nazor. Jestli je to dobry napad, je treba jej udelat co nejdriv. Pravdepodobne uz podobny napad nosi v hlave vic lidi nebo je brzo napadne.
neregistrovaný
Profil *
No ono v první řadě mi nešlo o možnost výdělku. Web nemá moc co prodávat a jediná možnost bude tak z reklamy. Spíše mi jde o projekt a jeho funkci jako takovou a o to, něco rozběhnou, něco se naučit a získat nové zkušenosti.

Ale asi je fakt, že pokud to nemá naděje na fin. zisk, tak asi nemá cenu tím ztrácet čas.
Tori
Profil
neregistrovaný:
pokud to nemá naděje na fin. zisk, tak asi nemá cenu tím ztrácet čas
No nevim, já bych se pustila do projektu i za málo peněz, pokud by mne to téma dost zaujalo a bylo mi aspoň trochu blízké (tj. že by to třeba nebyl web o fotbale nebo hiphopu) a myslím, že nejsem jediná. Ale asi čím lepší programátor, tím míň volného času (IMHO). Zkuste si tu třeba dát inzerát a aspoň zhruba popsat, co by ten web měl dělat (ať mají zájemci trochu představu, kolik by to bylo práce) a jestli za to progr.něco dostane nebo ne (myšleno teď, ne z možných budoucích příjmů z reklamy).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0