Autor Zpráva
levap
Profil
Prosím o radu: Jsem začátečník, je mi 70 let a bavím se pokusy napsat web. Používám jednoduchou formu a pokusy provádím v XHTML+CSS. Dělám si pouze soukromou nabídku pronájmu chaty. Čili nic světaborného.
Samozřejmě pro odborníky je to už asi blbost, ale mě by to stačilo. V počítači mám WINDOWS 7 a IE9. V tomto sestavení se moje napsaná stránka bez problému načítá jak chci. Ale jakmile to chci načíst na počítači na které jsou nainstalovány WINDOVS XP a IE 7 nebo IE8 stránka se načte pouze částečně, chybí na ní fotografie.
Stránka má hlavičku, pod ní menu, a pod ní obsah. Obsah má pozadí fotografii (zeslabenou) a na ní je text a pod textem dvě fotografie zmíněné chaty a chalupy. A tyto fotky se nenačítají. A nevím co s tím.
Omlouvám se za takový problém, ale je možno nějak polopaticky starému dědkovi nějak pomoci????
Moc děkuji za pochopení a snahu.
email: prkna@upcmail.cz
Plaváček
Profil
levap:

Chce to živou ukázku, věštirna má dneska zavřeno.
levap
Profil
Rád, ale nevím jak to nahrát. Jsou to 3 soubory: index, img, styl ??? Rád je komukoliv pošlu e mailem.
jenikkozak
Profil
levap:
Povídání o živých ukázkách » „Nevím, kam to nahrát.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na levapa:
„jakmile to chci načíst na počítači na které jsou nainstalovány WINDOVS XP a IE 7 nebo IE8 stránka se načte pouze částečně, chybí na ní fotografie. “
A jsou na tom jiném počítači ty fotky nahrané? A jsou tam ve správném adresáři?
Proč nefungují obrázky
levap
Profil
Podle pokynů přikládám živou ukázku. Na mém počítači se zobrazuje stránka tak jak chci. U přátel, kteří mají nainstalované WINDOWS XP a IE 7 nebo IE8 se nezobrazují dvě prostřední fotografie chaty a chalupy. Samozřejmě všechny fotografie jsou v adresáři " img". Tyto fotografie jsou umístěny mezi větším a menším textem. Jsou nahrány adresáře img, index, styl.
Moc děkuji za ochotu se na to podívat. Nejde o kvalitu pouze o princip. Moc moc děkuji.
Odkaz:
http://chatkahajovna.wz.cz/
jenikkozak
Profil
levap:
Nepřidávejte tyto obrázky na pozadí (starší IE neumí více obrázků na pozadí jednoho prvku), ale přidejte je klasicky pomocí značky <img>.
panther
Profil
levap:
doplnim jenikkozaka:
ty obrazky nemaji na pozadi co delat. Pozadi je pozadi od toho, aby bylo neco (typicky text) v popredi. Tady nic takoveho nemas. Chces jen ukazat obrzaky = fotografie chaty, proto jedine spravne reseni (bez ohledu na podporu vicereho backgroundu) je <img>.

Pamatuj, ze background v CSS != img v HTML, oboji slouzi k necemu jinemu. To, ze vysledek muze byt danlive stejny, na tomto faktu nic nemeni.

On stejny neni. U tvych obrazku si nemuzu kliknout pravou mysi a vybrat 'Ulozit obrazek jako'.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0