Autor Zpráva
Stalker
Profil
Jak se má správně pozicovat v css? Pomocí position: absolute, relative popř. fixed a nebo pomocí funkcí margin a padding?

Například, když budu chtít navigaci umístit na určité místo, bannery do levého sloupce, text novinek umístit do spodní poloviny webu atp.

Co bude lepší použít? Prvně jsem jel přes pozice relative a absolute, ale to mi dělalo trošku neplechu, kor při přidávání dalšího textu a zdálo se mi to špatně. Pak mi někdo poradil, že to bude lepší přes margin a padding, ale to mi přijde taky špatně, ale možná je to jen můj mylný dojem.

Díky za odpovědi
panther
Profil
Stalker:
obcná odpověď neexistuje. Pro každý případ se hodí něco jiného.

Pokud se ptáš na pozicování (v titulku vlákna), existuje jen relativní, absolutní a fixní (+defaultní static). Vlastnost margin udává vnější odsazení elementu, padding vnitřní. Nejsou to funkce a nepozicuje se jimi.
Trejpa
Profil
Stalker:
Jak se má správně pozicovat v css?
Jak chceš a jak to umíš. Ale vážně. Většina začátečníků nedomýšlí design pomocí absolutního pozicování (problém s výškami, vytrhávání z rodičů, rozhození při změně velikosti písma). Relativní se k tomu vůbec nehodí (navíc k absolutnímu po nich zůstává prázdné místo). Takže upřednostni postupné řazení prvků pod sebou, na šířku omezeny jedním vše obalujícím blokem se zadaným rozměrem šířky, ostatní vnořené se mu přizpůsobí. Od sebe je odděluj pomocí marginu, případně paddingu. Pokud mají být vedle sebe, použij float a za ním ukonči clearem. Stejnou výšku sloupečků simuluj obrázkem na pozadí společného rodiče. Příklad: Jednoduché schéma stránky.

V některých případech jde pozicování použít, ale musí se to s ním umět, například pozicovaný jpw.cz.
Stalker
Profil
Trejpa:
Děkuju za odpověď, konečně fórum, kde ti nenadávají za primitivnější dotazy. Margin a padding jsem ještě stále pořádně nepochopil, proto si víc nastuduju tuto problematiku :) Díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0