Autor Zpráva
PetrRez
Profil
Ahoj, mám v rukou zdroják k webové stránce v php, která je hostovaná na blueboard. Co jsem koukal běží tam Php 5.4 a SQL5.5.
Chtěl bych si na těchto stránkách vyzkoušet různé úpravy vzhledu (barev a velikosti) snad nic tak komplikovaného doufejme.
Pro tyto účely sem si nahodil lokální webserver s pomocí PHP triad, ale pro pokusu o zobrazení stránky dostanu error

Parse error: parse error, expecting `T_OLD_FUNCTION' or `T_FUNCTION' or `T_VAR' or `'}'' in c:\apache\htdocs\mujweb\db.php on line 21
Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: db_mysqldb in c:\apache\htdocs\mujweb\index.php on line 7

PHPTriadu co sem stáhl má v sobe PHP4 muze to byt příčina tohodle erroru? JAk mohu upgradovat PHP verzi pro webserver?

Zkoušel jsem i jiné možnosti webserveru co jsem našel, ale jediné změny co jsem dosáhl bylo, že se mi místo erroru zobrazil zdroják adresovaného PHP souboru...
panther
Profil
PetrRez:
má v sobe PHP4
hm, to se da jeste stahnout?

JAk mohu upgradovat PHP verzi pro webserver?
bud stahnout samostatne aktualni verzi PHP, nebo cely balicek, ktery jej obsahuje. Treab XAMPP, WAMP, ...
PetrRez
Profil
panther:
Mno zkusil jsem "znova" XAMPP, verze jsou ok, servery bezi, zadam adresu localhost/web, kde mam nakopcene stranky a bum stranka plna SQL prikazu.. Kdepak jsem spatne odbocil? :O(


sql("select * from table","table"); // $row=$db->row("table"); // $select=$db->sql("select * from table","table"); // $row=$db->row($select); // echo $db->singleRow("select count(*) from table"); function db_PgArrayToLine($array) { $line=""; foreach ($array as $value) if(empty($value)&&($value!==0)) $line.="\\N\t"; else $line.=$value."\t"; return trim($line); } function db_HaltConnection(&$db) { $db->disconnect(); } class db_PostgreDB { private $spojeni = false; private $db_string = ""; private $encoding = "UNICODE"; private $dbtime = 0; private $dbcount = 0; public $affectedRows = 0; private $last_error= ""; private $errorlog = ""; public $dotazy = array(); function....


Fatal error: Class 'db_MysqlDB' not found in E:\xampp-portable\htdocs\SDM\index.php on line 7
Davex
Profil
PetrRez:
Ve skriptu E:\xampp-portable\htdocs\SDM\index.php na řádku číslo 7 se používá třída db_MysqlDB, která není definována. Třeba ti tam chybí nějaké další soubory s touto třídou.
PetrRez
Profil
Davex:
soubor tam je
možná by se něco mělo měnit kdyz je to lokálním webserveru...


require("db.php"); $db = new db_MysqlDB("name","user","pass","localhost",$port=3306);
Davex
Profil
To co ukazuješ je vytvoření instance třídy db_MysqlDB, která musí být předtím definována. Kde je definována? V souboru db.php? A ten nechybí?
PetrRez
Profil
jj je definovana v db.php a ten je k dispozici.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0