Autor Zpráva
Geolt
Profil *
Ahoj,
dělám teď webdesign pro jeden web, jeož majitel na něm chce používat nějaký redakční systém, patrně wordpress. Moje otázka je, jestli mě to jako designéra nějak omezuje? Já mám jen navrhnout web, programovat ho nebudu...bude tedy stačit když udělám klasicky "obrázek" a .psd soubor potom dodám programátorovi a ten si ho rozřeže a zkrátka si s ním poradí sám? Já jen jestli si s tím nemusím lámat hlavu, jsem teďka někde něco četl právě o red. systémech a docela mě to zmátlo...
candiess
Profil
Geolt:
Podle nepsaného pravidla zní, že by správný webdesigner měl umět svůj design naksakádovat (nařezat a nakodovat). Sám už jsem se s tímto mnohokrát vydrbal.

Ono je to o domluvě, domluv se se změstnavatelem/programátorem o těchto podmínkách.
Geolt
Profil *
No jo, když já nevím, jak je to s těma red. systémama ale. Já to zvládnu nařezat a nakódovat v html + css. Doteď jsem si myslel, že red. systémy slouží hlavně k jednoduchýmu přidávání článku a do designu vůbec nezasahujou...
candiess
Profil
Geolt:
Ano, k tomu redakční systémy slouží. Jde o to, že Vy tomu ten webdesign uděláte pro konkrétní účel toho webu a tento design bude na všech stránkach. Každý redakční systém používá své zobrazování šablony, některé mají šablonu v *.tpl a některé v *.php. Hlavním bodem je design nastríhat do podoby html + css a poté si zjistit, jak udělat šablonu pro konkrétní redakční sstém (v tomto případě wordpress). Vy toto jen zaimplementujete do WP a pak celý balík pošlete zákazníkovi, ten pouze v administraci vybere design a všecko by mělo šlapat.

Takže prakticky by jste měl svůj design odzkoušet na redakčním systému a jestliže vše funguje, pak můžete práci odevzdat.
Geolt
Profil *
Jasně, díky moc, takže já teď klasicky vytvořím css+html a pak se uvidí co bude dál.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0