Autor Zpráva
Vandr
Profil
Potřebuji poradit, vytvořil jsem webové stránky ze šablony, ale jen v prohlížeči google CHrome mi to u textu dělá takovou kostrbatost písma, v Mozille, IE to šlape bez problémů, nevíte kde je chyba?Děkuji

Moderátor Chamurappi: Titulek „Font na webu“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vandra:
Z jedné věty se obtížně zjišťuje příčina. Dodej prosím odkaz na živou ukázku, případně i fotky kostrbatosti.
ludekbrno
Profil *
Vandr:
Není to jen tím, že ve windows nemáš zapnuté vyhlazování písma? Nevím jak Mozilla, ale třeba Internet Explorer si ho vyhlazuje sám a v Chrome je písmo kostrbaté, pokud není vyhlazování zapnuté ve windows.
Vandr
Profil
Tak nakonec jsem to vyřešil výměnou fontu, ale teď řeším zase jiný problém, v IE se mi ty stránky zobrazují špatně www.gabrettina.com , v mozille i chromu bezi dobre, asi mam chybu nekde v kodu, nevite jak ji najdu? to by mohl umet dreamweaver.....
margin
Profil *
Chybu najdeš, když si zjistíš, které elementy podporuje IE7/8, v IE9 pravděpodobně bude stránka v pořádku.
panther
Profil
margin:
pokud narážíš na značky z HTML5, tak ty starší prohlížeče (pravděpodobně) umějí díky přilinkovanému JS. Nezkoumal jsem jej, soudím dle jeho jména.

Vandr:
to by mohl umet dreamweaver
v něm tu chybu můeš opravit.

asi mam chybu nekde v kodu, nevite jak ji najdu?
na web jsem nekoukal, nemám k dispozici aktuálně IE, ale: pokud se ti někde něco rozpadá, pomůže nástroj pro vývojáře, klávesa F12.
margin
Profil *
panther:
Máš pravdu, podmíněně zakomentovaný skript jsem přehlédnul.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
tak ty starší prohlížeče (pravděpodobně) umějí díky přilinkovanému JS
Neříkal bych tomu „umějí“. Dokážou je nastylovat, ale jen pokud je zapnutý JS.

V CSS uvnitř stránky má styl pro element <novýpravidlo>, s tím bude mít také problém, jestli ho někde používá.


Reaguji na Vandra:
Začal bych odstraněním tohohle pruhu:

Celé je to nakódované podivně. Příliš křehce. Když si zvětším písmo, rozpadá se stránka i v jiných prohlížečích.
Vandr
Profil
Tak jsem se pustil do oprav těch chyb, a DW mi vyjel dlouhý seznam chyb, většinou jde o Z-index Bug nebo Expanding Box problem, nebo že IE nepodporuje Outline,Inline, bohužel ty chyby tam byly už při koupi té šablony. Tak netuším jak to můžu opravit :(
joe
Profil
Vandr:
bohužel ty chyby tam byly už při koupi té šablony. Tak netuším jak to můžu opravit :(
Otestuj stránku v prohlížečích, ve kterých by se měla stránka zobrazovat korektně, v případě chybného zobrazení se to pokus opravit. Pokud na nic takového nenarazíš, pak chyby v Dreamweaveru můžeš s radostí ignorovat.
Vandr
Profil
jde to ve vsech prohlizech krome IE, obsah stranky se mi zobrazuje s takovou polopruhlednou bilou vrstvou, nevím jak jí dostat pryc.:(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0