Autor Zpráva
Koson
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někde není nějaký dobrý seriál o programování vlastního redakčního systému.
Potřebuji to na středoškolskou odbornou činnost. Mé znalosti jsou HTML/CSS (myslím si, že na dobré úrovni) a proto hledám něco pro php začátečníky. Našel jsem třeba na builder.cz seriál, který by mi nejspíše vyhovoval, ale je už dost starý a co jsem si o něm četl, tak už době, co byl sepsán nebyl na moc velké úrovni.
Předem děkuji za pomoc.
Radek9
Profil
Koson:
Myslíš tenhle příspěvek opravdu vážně? Pokud PHP neumíš, tak to do SOČky těžko stíháš. :-)
Koson
Profil *
Radek9:
Myslím do SOČky na příští rok, to si myslím je reálné a proto začínám nyní.
Radek9
Profil
Koson:
Začal bych nějakým seriálem o základech PHP, něco málo už vzniklo i tady na diskusi, koukni do kategorie Učebnice PHP. ;-) Jinak, zkus spíš vymyslet něco originálnějšího, s tímhle se daleko nedostaneš. Já loni na SOČce byl a byly tam mnohem ambicióznější projekty.
pcmanik
Profil
Radek9:
Offtopic:
Vzhľadom k tomu, že tento rok sa chystám práve na SOČ v programovaní. Zaujímalo by ma, aké projekty boli u vás :)
Prochy
Profil
pcmanik:
http://soc.nidm.cz/archiv
Jestli to je tedy ono.
Radek9
Profil
pcmanik:
Vítězné najdeš v odkaze od Prochyho. Třeba my jsme měli informační systém pro školy psaný pro Android, ale z krajského kola už jsme nepostoupili. Vyhrála nějaká PHP hra. Jinak nic moc zajímavého, ale stejně upřímně pochybuju, že by se dalo vyhrát s redakčákem. To chce vážně originálnější nápad a mnohem lepší znalost jazyka. Nechci Kosona nijak podceňovat, ale nemyslím si, že je člověk schopen naučit se výborně jazyk během jednoho roku, zvlášť bez předchozích znalostí čehokoli jiného.
Koson
Profil *
Já nechci SOČku vyhrát, ale pouze splnit, nevím jak je to na ostatních školách, ale tam kde jsem já je to tak, že pokud splním SOČku, tak se vyhnu praktické maturitní zkoušce.
Nemá tedy někdo nějaké doporučení na konkrétní seriál? :)
pcmanik
Profil
Radek9, Prochy:
Ďakujem za link a odpoveď :)

Koson:
Dobrý seriál nájdeš na linuxsofte. Aj keď je už nejaký ten piatok starý.
Radek9
Profil
Koson:
Jak jsem psal, zkusil bych se podívat do místní kategorie Učebnice PHP, hlavní základy jsou myslím kompletní, s tím pochopíš hlavně syntaxi a funkčnost. Dál bych se třeba poohlédl po něčem např. na zmíněném Linuxsoftu nebo na Zdrojáku. Ale nehledal bych nic přímo na redakční systém, hledej spíš obecnější informace. Pokud je budeš znát, nebude pro tebe problém napsat redakční systém dle tvého gusta.
Koson
Profil *
OK, díky moc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0