Autor Zpráva
Tomáš Vlček
Profil
Pracuji v html + css. To není problém, ale už je problém když chci, aby si majitel stránek mohl obměňovat texty a obrázky na stránkách. Najde se někdo, kdo mi pomůže v počátku, jak na to. Redakční systémy nechci. Děkuji snad se najde někdo, kdo mě pomůže v počátku pochopit co je třeba.
panther
Profil
Tomáš Vlček:
a co tedy chceš, s čím chceš pomoci?

Jsou dvě možnosti:
- buď budeš úpravy přímo v kódu dělat ty
- úpravy si bude moct dělat i sám majitel, budeš muset připravit nějaké administrační rozhraní - ve tvém případě sáhnout po již existujícím cms.
Tomáš Vlček
Profil
právě, nemám problém s jakou koli úpravou, ale majitel stránek si chce obměńovat obsah sám. A to už nedám. Co tedy, jestli tě mohu doporučit mi navrhuješ za cms?
panther
Profil
Tomáš Vlček:
záleží na webu, na každý se hodí něco trochu jiného.

Jestli se jedná o firemní web, pak třeba CMS Made Simple je docela dobrý. Mám ho rád.
Tomáš Vlček
Profil
Děkuji za radu, podívám se na něj. Má klasický jednoduchý web, kde je v menu Úvod, O nás, Fotogalerie, Kontakt. Celé je to v html+css. Jenže majitel webu teď žádá vlastní administraci přímo z webu na jakémkoli PC. A s tím už nemá tedy žádné zkušenosti.


Hm, takže jsem zase na začátku, v podstatě jednodiše řečeno, vůbec nevím co s tím a angličtina není můj koniček. Je to troufalá prosba, ale mohl by jsi mi pomoci jak v začátku, jak nainstalovat a co stím? Dál, jen základ. Třeba poslat na e-mail tomwolf@atlas.cz
ludekbrno
Profil *
Tomáš Vlček:
Pokud angličtinu nedáš, tak existují dvě řešení. Najít CMS v češtině nebo si někoho najmout. Přikláním se k variantě dva, někoho si na instalaci najmout. To fakt nejde napsat do jednoho mailu, při instalaci se téměř vždycky řeší néjaké problémy s nastavením CMS, aby si rozumněl s konkrétním serverem. Dej si poptávku do přídlušné rubriky, samotnou instalaci a základní nastavení + instalaci češtiny (pokud není přímo v češtině) by ti nějaký studentík mohl za pár stovek provést.
CrazyC0de
Profil *
To je opravdu tak těžké napsat si vlastní kod ?
Rellik
Profil
Tomáš Vlček:
Jestli chceš koukni na moje jednoduché CMSko - mohlo by ti třeba trochu pomoct... ;) http://mmrspress.eu/
Kubo2
Profil
CrazyC0de:
Jo, opravdu to je nekdy naozaj tezke.
Petr_D
Profil
Já mám rád MNews, jednoduchý CMS bez databáze od slovenského autora. Instalaci a začlenění do již hotových stránek zvládne každý. Pokud se vyskytne problé, je k dispozici fórum. Pouze nevím, zda a jak lze použít pro komerční účely.
margin
Profil *
CrazyC0de:
To je opravdu tak těžké napsat si vlastní kod ?
Pokud z toho nemá být svobodnější verze Wikipedie, ale zabezpečená aplikace, tak to jednoduché není, i když je pravda, že odkázaný příklad je extrém, která se běžně nestává.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0