Autor Zpráva
Stalker
Profil
Zdravím,

po chvilkové pauze se opět pouštím do pokračování mého mini projektu.

Vzorové stránky: www.ritc.ic.cz

Potřeboval bych text "uvodak" (Revolution in Trackmania je projekt, který si klade za cíl .... ) hodit vedle levého navigačního menu (Schedule, prizes, HoF, Contact). Takže vlastně tam kde je, akorát o nějakých 150-170px víš a nějak si s tím nevím rady.

Děkuji předem za odpovědi
juriad
Profil
#lmenu {
  float: left;
}

#uvodak {
  margin-top: 80px;
}

používej nástroje pro vývojáře v prohlížeči, krásně tak uvidíš, co se se stránkou děje a můžeš si zkusit nejrůznější varianty hodnot v css
Stalker
Profil
juriad:
Díky za rychlou odpověď, jdu to zkusit. A mám používat nástroje pro vývojáře v prohlížeči? To nechápu, co tím myslíš?

edit: Super, všechno fičí jak má, díky moc ještě jednou :)
juriad
Profil
pokud používáš Firefox, doinstaluj si doplněk Firebug, u ostatních prohlížeců nemusíš instalovat nic
potom stiskni F12 a hraj si: uvidiš strukturu stránky a pro každý element na stránce jsho css; css můžeš interaktivně upravovat
nástroje toho umí mnohem víc, ale s tím se už poper sám
Stalker
Profil
juriad:
Aha něco takového jsem vůbec neznal. Díky

Každopádně už řeším další problém, tak uvidím jestli se s ním dokážu poprat :)


Opravdu si nevím rady dál, přitom je to tak lehká věc.

Vložil jsem na stránky www.ritc.ic.cz logo počítadla a chci ho odsadit cca 70px vlevo a o 20px níže. Přijde mi to jako naprostá banalita, ale ať dělám co dělám, tak logo tak s logem nehnu.

Omlouvám se za trapný dotaz, ale fakt nevím co s tím
Stalker
Profil
Vyřešeno po 4 hodinách. Měl jsem v css dvakrát značku } ... Ach jo a tolik hodin do toho čumím... idiot jsem
juriad
Profil
Právě nástroje pro vývojáře by ti s tímto pomohly: ukazují, jak kód chápe prohlížeč, takže bys poznal, že pravidlo chybí.
Mimochodem, počítadlo se dnes už nenosí, viz Zbytečnosti na webu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0