Autor Zpráva
Steve316
Profil
Jsem v oblasti programování HTML začátečník. Dostal jsem za úkol udělat formulář, který bude posílat data na email. Toto se mi podařilo v PHP.
Dále potřebuji aby inputy, které jsem na stránce vytvořil bylo možné dynamicky generovat. Ale vůbec nevím z jakého konce to mám chytit, nevím jestli použít javu nebo PHP nebo uplně něco jiného?

Mám to vymyšleno asi tak, že na stránce bude combobox a pokud na něho kliknu dostanu na výběr ze seznamu 5 prvků. Tyto prvky už mám napsané, např:
td class="vnitrni_stav"><img src="media/down_arr.jpg" onmouseover="this.src='media/down_arr_h.jpg';" onmouseout="this.src='media/down_arr.jpg';" onclick="changeTime('stInp','-');" align=top>
            <input type="text" id="stInp" name="stInp" value="08:00" maxlength="5" size="8" />
            <img src="media/up_arr.jpg" onmouseover="this.src='media/up_arr_h.jpg';" onmouseout="this.src='media/up_arr.jpg';" onclick="changeTime('stInp','+');" align=top></td>
Vyberu jeden prvek a on se mi vloží na stránku. V tu chvíli se mi současně vloží další combobox pro výběr dalšího prvku. A takhle pořád dokola, dokud nevložím všech 5 prvků.

Mohl by mě někdo nasměrovat?
panther
Profil
Steve316:
nevím jestli použít javu nebo PHP nebo uplně něco jiného?
něco úplně jiného. JavaScript.

a on se mi vloží na stránku
.appendChild()

současně vloží další combobox
comboboxem myslíš select? Ten se znovu vytvářet nemusí, může tam přeci být jen jeden, ne?
Steve316
Profil
samo jsem myslel javascript, nevím proč jsem napsal javu.

select mám zarytý jako combobox a máš pravdu, že tam asi může zůstat jen jeden. To se uvidí.

Děkuji za pomoc. Budu studovat a zkoušet.
Steve316
Profil
Zasekl jsem se na získání obsahu inputu v PHP. Mám prvek input s name="Project" a v PHP k němu přistupuji $_POST[Project]. Tohle mi funguje.

Problém nastane pokud mám více inputů se stejným začátkem, např. name="text1", name="text2", name="text3" atd. Jakým způsobem můžu v PHP zjistit obsah těchto prvků for cyklem? Něco jako:

for($i=1;$i<=$NoL;$i++){
    
  $line = "$_POST[text + $i]";  

}

Dík.
Tori
Profil
Můžete ty inputy generovat s názvem text[] : <input type="text" name="text[]">, v PHP pak dostanete $_POST['text'] jako číslované pole, obsahující všechny tyto inputy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: