Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Dobré dopoledne,
v úterý mám obhájit své webové stránky (pro počítačové nadšence nic velkého, já jsem věčný webový začátečník) a mám problém.
potřebovala bych vysvětlit, proč když vytvořím v Bluefish nějakou stránku a dám "uložit" tak se mi najednou ve složce objeví dva soubory - jeden normálně .html ale ten druhý( o kterém vůbec nevím, že bych ho tvořila a když ho chci otevřít, tak se mi ukáže, že počítač neví v čem to otevřít) má koncovku . html~ .... nevíte co to znamená? mám to smazat, nebo je to tam důležité??? co s tím?
a pak bych měla ještě jeden dotaz:
musím použít aktivní odkazy jako a: hover, a: visited .... - do stylopisu v externím souboru .css - a teď ten dotaz: mám do html souboru, kde mám normální odkazy <a ......></a> psát nějaký odkaz na to css a:hover, a:link - jako <div-id:> nebo se to propojí nějak samo?
moc děkuju za rady :)
final
Profil
anonymní:
nevíte co to znamená? mám to smazat, nebo je to tam důležité??? co s tím?
Nie neviem, ale to len preto že používaš ten editor..pokiaľ si vybereš nejaký iný tak ten ti to nebude ukladať 2x

a teď ten dotaz: mám do html souboru, kde mám normální odkazy <a ......></a> psát nějaký odkaz na to css a:hover, a:link - jako <div-id:> nebo se to propojí nějak samo?
Nie to nie je treba, btw. prečo neskúsiš a neuvidíš čo sa stane?
Rellik
Profil
anonymní:
jeden normálně .html ale ten druhý( o kterém vůbec nevím, že bych ho tvořila a když ho chci otevřít, tak se mi ukáže, že počítač neví v čem to otevřít) má koncovku . html~
Jedná se o dočasný soubor. V podstatě výchozí soubor při první editaci - taková záloha. Po ukončení programu by se měl sám odstranit, bohužel to neudělá, tak je nutné je mazat ručně. Taky mi to dělalo když sem bluefish používal. Když odmázneš tu vlnovku, tak máš výchozí soubor.

Co je externího souboru týká, tak ho musíš načíst v hlavičce stránky:

<link rel="stylesheet" href="/styl.css" type="text/css" />
meti tagy <head> </head>
DJ Miky
Profil
Zkontroluj, jestli je odstraňování záložních souborů (ty s vlnovkou na konci) v nastavení Bluefish zapnuté. Případně je možné jejich vytváření úplně vypnout. Podle obrázku:
http://bfwiki.tellefsen.net/images/d/db/Man2_preferences_203_files.png
se jedná o volby Create backup file during file save (vytvořit záložní soubor při uložení souboru) a Remove backup file on close (odstranit záložní soubor při zavření).
anonymní
Profil *
OK, děkuju
ještě jsem teď narazila na jeden problém: potřebuju udělat odrážku na odkaz jako obrázek, ale nefunguje mi to. Do .css souboru jsem dala:

/* odrážka s obrázkem */

ul li {list-style-image:url("obrazky_se_zdroji_aj/flower.jpg" width="42" height="40" alt="obrazek na odkaz");

list-style-position: outside

ale nic se neděje... pořád tam jsou puntíci jako odrážka...
nevíte náhodou co tím mám špatně prosím?
Rellik
Profil
DJ Miky:
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to nastavení nefunguje. Ať sem nastavoval co chtěl tak to tam stejně zůstávalo. Ale třeba to už opravili.. ;)
Amunak
Profil
anonymní:
ul li {list-style-image:url("obrazky_se_zdroji_aj/flower.jpg" width="42" height="40" alt="obrazek na odkaz");
Motáš tady CSS a HTML, zjisti si, jak správně zapsat CSS pravidla.

Přepsal jsem atributy na pravidla, díky margin.
margin
Profil *
Rellik:
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to nastavení nefunguje.
Mám zkušenost, že list-style-image funguje spolehlivě napříč všemi prohlížeči a to nejméně 15 let (od příchodu IE4). Problém je, že prohlížeče takovou odrážku umisťují každý trochu jinam (jde o pár pixelů nahoru/dolů) a není způsob, jak takovou odrážku přesně umístit. Proto se oblázkové odrážky simulují obrázkem na pozadí.

Amunak:
CSS atributy neexistují, ale existují selektor, vlastnost, pravidlo a deklarace.

anonymní:
Správně je to takto:
ul li {list-style-image:url("obrazky_se_zdroji_aj/flower.jpg"); tedy bez rozměrů a altu.
Doporučuji odrážku simulovat obrázkem na pozadí: http://teststranek.kvalitne.cz/odrazky1/
Rellik
Profil
margin:
Rellik:
„Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to nastavení nefunguje.“
Mám zkušenost, že list-style-image funguje spolehliv....
Tady nešlo o nějaké nastavení v css, ale o nastavení programu bluefish aby mazal dočasné soubory... Příště líp čti na co kdo reaguje... ;)
margin
Profil *
Rellik, Rellik:
Omlouvám se.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0