Autor Zpráva
Stalker
Profil
Vzorová stránka: www.ritc.ic.cz

Nastavil jsem rámečky některým prvkům, abych lépe viděl jednotlivé rozměry a můj dotaz zní sice banálně ale opravdu si sním nevím rady. Jak nastavím rozměry bílému rámečku kolem odkazu Schedule a je správně daný span v <li><a> ?

Class bych .m2 samozřejmě potom implementoval i na další odkazy v levém sloupci.

Klasický width mi nefunguje, nevím proč. Zkoušel jsem nastavit i pozadí pouze <li> a nastavit šířku jednotlivým odkazům, ale ani to nefunguje.

Předem děkuji za jakékoliv rady a tipy


Oj kua, omlouvám se. Špatné vlákno. Poprosím o přesun do vlákna: "Problémy v začátcích"
margin
Profil *
Inline elementům nejde dát rozměry, nejběžnější řešení je deklarovat takové elementy, ve tvém případě odkazy, jaké blokové.
Další možnost je dát odkazům float, to se využívá třebas u vodorovných menu, floatované elementy se chovají jako bloky a je možné dát jim rozměry.
Stalker
Profil
margin:
Jsem myslel, že v řádcích můžu využívat jen značku <span>, a že DIV by nemusel být validní. Ale myslet známená h. vědět :) Super jedete to, díky moc


Vzorový web: www.ritc.ic.cz

Stále ještě ale nerozumím dvěma věcem.

Rozměry bloku jsem nastavil - mají bílý rámeček. Proč, když nastavím třídě "m2" padding-left (chci mít text odsazený od okraje bílého rámečku o 30px) se ten rámeček prodlužuje o těch 30px vpravo? Když mám pevně určenou šířku, tak by se neměl zvětšovat ne?

A pak ještě chci třídu m2 posunout víš, cca o 10px. Pomocí margin-top: -10px; to sice jde, jenže jakmile odstraním žlutý rámeček, který je kolem pozadí odkazu v menu, tak se celé menu deformuje. Nechápu, jaký vliv má rámeček na umísťování textu.
David-norank.cz
Profil
S rámečkem neporadím, ale asi jsi to vyřešil jinak (viz jiný tvůj příspěvek).

K paddingu a šířce bude nejlepší kouknout na Okraje objektů - margin a padding

K DIV a SPAN -oani mají nějaké předdefinované chování, ale můžeš si ho přepsat - tedy <span style="display: block"> bude blokový prvek a půjde mu dát velikost. Myslím, že to je také snad jediný rozdíl mezi DIV a SPAN. Samozřejmě nenabádám, že to tak máš dělat - vše se má používat k tomu, k čemu je to určeno. Občas je ale třeba problémy obcházet.
Stalker
Profil
David-norank.cz:
Děkuji za radu :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0