Autor Zpráva
Stalker
Profil
Vzorový web: www.ims-onko.ic.cz

V celém dokumentu mi má probíhat 1px proužek pozadí pod veškerými elementy. Nyní jsem si stránku rozdělil na dva sloupce (levý a pravý). V levém mám menu a "boční prostor" a do pravého budu chtít psávat novinky. Jakmile jsem však tyto dva sloupce konkrétně nastavil, tedy jim dal <div> a nastyloval jsem je, tak se mi pozadí načítá pouze do začátku těchto divů. Opakující se pozadí proběhne tedy pouze pod headerem, a pak konec. V čem může být problém?

Myslel jsem, že když jsou oba divy "schované" v jednom obalovacím, kde mám nastavené pozadí, automaticky i tyto divy to pozadí musí dědit.

Pro lepší pochopení jsem nastavil i rámečky oběma sloupcům.
Trejpa
Profil
Stalker:
Myslel jsem, že když jsou oba divy "schované" v jednom obalovacím, kde mám nastavené pozadí, automaticky i tyto divy to pozadí musí dědit.
To platí, pokud vnitřní bloky z obsahu nevytrhneš absolutním pozicováním nebo plaváním. Vlož do obalovacího bloku další blok (třeba patičku, kterou jsi teď smazal) s vlastností clear: both; a ten okolní se natáhne až za něj.
Stalker
Profil
Trejpa:
Aha, díky, už to jede tak, jak má. I tak vlastnost clear: both; moc nechápu, tak si musím o ní něco přečíst. Ještě jednou díky moc:)
Petr ZZZ
Profil
Stalker:
O tom, jak funguje „float“ a „clear“, si můžeš přečíst třeba u Pixyho.
Stalker
Profil
Petr ZZZ: Ó, moc děkuji za typ. Hned si pročtu :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0