Autor Zpráva
jindraf
Profil *
Dobrý den,
na internetu sem čirounáhodou našel stránku www.rekreace-sumava.cz a na ní je v sekci Galerie webová kamera areálu,
můžu se zeptat jak to udělali? Že to mají vlastně "živě"?

Děkuji
petrpv
Profil
ciace z www.svethardware.cz z fora ,,
Dobrý den,

myslel jsem si že se jedná o produkt od Vivoteku

Takže těch streamovacích programů je mnoho, například: VLC, Darwin, Helix, Windows media services, snad i dokonce Apple Quick Time atd, osobně jsem to nyní zkoušel ve VLC, kdy jsem Vaši kameru streamoval přes moje PC a pouštěl to v prohlíže ve WMP.

Nastavení VLC playeru...média -otevřít síťový proud - zde vyplníte rtsp stream poté dole vyberete možnst spustit proudem. Zdroj bude rtsp stream kliknete na další, jako nový cíl dáte MS-WMSP (MMSH) a kliknete na přidat v možnostech přenosu vyberte Video - DIV3 + MP3 (ASF) a klikněte na spustit proudem. Nyní restreamujete a na stream z kamery se můžete připojit odkudkoliv ze sítě například přes VLC player po zadání adresy mms://ip adresa:8080.

Pro vytvoření stránky zadejte následující kód do zdrojového kódu:
<body>

<OBJECT id='mediaPlayer1' width="640" height="480"
classid='CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95'
codebase='http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=5,1,52,701'
standby='Loading Microsoft Windows Media Player components...' type='application/x-oleobject'>
<param name='fileName' value="mms://ipadresarestramujicihopc:8080">
<param name='animationatStart' value='true'>
<param name='transparentatStart' value='true'>
<param name='autoStart' value="true">
<param name='showControls' value="true">
<param name ="ShowAudioControls"value="true">
<param name="ShowStatusBar" value="true">
<param name='loop' value="true">
<embed
src="mms://ipadresarestramujicihopc:8080" width=640 height=480 autostart=1 loop=0
align="absmiddle" type="application/x-mplayer2"
pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/download/default.asp"
showcontrols=1 showdisplay=0 showstatusbar=1 > </embed>
</OBJECT>
</body>

Snad se Vám vše podaří jak má a uvidíte obraz, mně šlo vše v pohodě, ale zkoušel jsem to pouze ve vnitřní síti, což by snad na nic nemělo mít vliv Restreamovací PC nemusí být zas taková "mašina", zkoušel jsem i5, ale co s tím udělá například 100 uživatelů nejsem schopen říct.

další možností je využít nějaké společnosti co reastreaming nabízí jako placenou službu. 
"


Jen doplnění, mě se to nepovedlo rozchodit (nepovedlo se mi nastaveni VLC) Tak hodně zdaru a popřípadě si zkus vygooglit to nastaveni a pak ho sem dej... ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0